chrome firefox opera safari iexplorer

Майстрині із Запорізької області вишили 14-метрову ілюстровану книгу-складанку

25 листопада 2016 о 12:48

Своєрідний рекорд ус­­та­новили майстрині-вишивальниці Оріхівщини, що на Запоріжжі. Вони вишили найдовшу ілюстровану книгу-складанку «Кобзарю-200», повідомляє Україна молода.

Організатором виступила Лідія Мельник, провідний методист Оріхівського районного будинку культури. Цими днями у Києві рекорд занесено до Національного реєстру рекордів України.

Розмір ілюстрованої книги, яка складається з 26 сторінок,  становить 14 метрів 30 сантиметрів.

umoloda.kiev.ua

 umoloda.kiev.ua

— У 2014 році в Оріхівському районі проходила акція, присвячена 200-річчю Тараса Шевченка «Віршами твоїми натхненно творимо», тоді була вишита книга за творами Кобзаря, — розповідає Лідія Мельник. — Майстриня вишивки Катерина Чаусова з Оріхова  та працівники районного будинку культури взяли участь у заключному етапі обласної культурно-мистецької акції «В сім’ї вольній, новій» у Запоріжжі, де представили вишиту книгу за творами Тараса Шевченка — унікальний спільний витвір майстринь усіх куточків Оріхівського району.

На сьогодні це найбільша в Україні вишивка за мотивами творів Тараса Шевченка. Над книгою працювали понад двадцять майстринь.

Кожна з них вишивала улюблений вірш Кобзаря, прикрашаючи сторінку народним орнаментом і малюнками з творів.

«Усі роботи зроблені з такою любов’ю і майстерністю, що сльози гордості навертаються на очі за наших умільців», — зазначила Олена Качур, керівник відділу культури і туризму Оріхівської районної державної адміністрації , заслужений працівник культури України. — Ми пишаємося нашими талановитими земляками, які прославляють Оріхівський край».

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути