chrome firefox opera safari iexplorer

Побачило світ видання вибраних творів Михайла Старицького

14 листопада 2016 о 12:25

За програмою «Українська книга» у Черкасах вийшла друком збірка вибраного Михайла Старицького, до якої увійшли твори різного жанру і проблематики.

На 380 сторінках видання можна знайти поезії М. Старицького, повісті «Безбатченко» та «Облога Буші», драму «Маруся Богуславка».

img_3048

Ініціатор видання Микола Томенко у своїй передмові до видання зазначив, що імʼя Михайла Старицького – серед його авторитетних та широковідомих земляків, які родом із Чорнобаївського району Черкаської області. Це і непереможний українець Іван Піддубний, і поет-інтелектуал та перекладач Михайло Драй-Хмара, і, безсумнівно, Михайло Старицький, 175-річний ювілей якого ми вшановували у 2015 році.

Микола Томенко звернув увагу на потребу у популяризації творів Старицького, які були менш знаними за радянських часів, його перекладів (яких загалом близько 200 творів), а також його унікальної поетичної спадщини, що містить як патріотичні, так і ліричні твори. Не дарма один з його віршів «Виклик», написаний у 1870 році, нині громадськість сприймає як слова української народної пісні:

Ніч яка, Господи, місячна, зоряна,
Видно, хоч голки збирай!
Вийди, коханая, працею зморена,
Хоч на хвилиночку в гай!

За словами Миколи Томенка, це нове видання вибраних творів Михайла Старицького ближчим часом буде презентовано на його батьківщині — Черкащині, а також, відповідно до програми «Українська книга», воно надійде до кожної бібліотеки України.

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути