chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заснували міжнародну медаль Олександра Довженка

01 листопада 2016 о 12:40

Міжнародна літературно-мистецька академія України заснувала нову нагороду для відзначення творчих постатей — медаль Олександра Довженка.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив президент академії Сергій Дзюба.

«Міжнародна літературно-мистецька академія України для відзначення заслуг громадян України, а також іноземних громадяни та осіб без громадянства, які проявили себе у сфері мистецтва і науки, як видатні творці, організатори та меценати, рішенням правління академії заснували медаль Олександра Довженка», — підкреслив Дзюба.

За його словами, цією відзнакою за видатні творчі здобутки нагороджуватимуть передусім людей творчих професій — письменників, літераторів, літературознавців, перекладачів, художників, композиторів та музикантів. Представники інших сфер діяльності удостояться її, якщо зроблять вагомий внесок у розбудову національної культури та відродження духовності.

Першими нагородженими медаллю Олександра Довженка стали грузинські та українські письменники Рауль Чілачава, Василь Голобородько, Гурам Одішарія, автор історичних романів Іван Корсак, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, письменник із Канади й головний редактор журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман та український меценат і громадський діяч Віктор Кияновський.

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути