chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заснували міжнародну медаль Олександра Довженка

01 листопада 2016 о 12:40

Міжнародна літературно-мистецька академія України заснувала нову нагороду для відзначення творчих постатей — медаль Олександра Довженка.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив президент академії Сергій Дзюба.

«Міжнародна літературно-мистецька академія України для відзначення заслуг громадян України, а також іноземних громадяни та осіб без громадянства, які проявили себе у сфері мистецтва і науки, як видатні творці, організатори та меценати, рішенням правління академії заснували медаль Олександра Довженка», — підкреслив Дзюба.

За його словами, цією відзнакою за видатні творчі здобутки нагороджуватимуть передусім людей творчих професій — письменників, літераторів, літературознавців, перекладачів, художників, композиторів та музикантів. Представники інших сфер діяльності удостояться її, якщо зроблять вагомий внесок у розбудову національної культури та відродження духовності.

Першими нагородженими медаллю Олександра Довженка стали грузинські та українські письменники Рауль Чілачава, Василь Голобородько, Гурам Одішарія, автор історичних романів Іван Корсак, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, письменник із Канади й головний редактор журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман та український меценат і громадський діяч Віктор Кияновський.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути