chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заснували міжнародну медаль Олександра Довженка

01 листопада 2016 о 12:40

Міжнародна літературно-мистецька академія України заснувала нову нагороду для відзначення творчих постатей — медаль Олександра Довженка.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив президент академії Сергій Дзюба.

«Міжнародна літературно-мистецька академія України для відзначення заслуг громадян України, а також іноземних громадяни та осіб без громадянства, які проявили себе у сфері мистецтва і науки, як видатні творці, організатори та меценати, рішенням правління академії заснували медаль Олександра Довженка», — підкреслив Дзюба.

За його словами, цією відзнакою за видатні творчі здобутки нагороджуватимуть передусім людей творчих професій — письменників, літераторів, літературознавців, перекладачів, художників, композиторів та музикантів. Представники інших сфер діяльності удостояться її, якщо зроблять вагомий внесок у розбудову національної культури та відродження духовності.

Першими нагородженими медаллю Олександра Довженка стали грузинські та українські письменники Рауль Чілачава, Василь Голобородько, Гурам Одішарія, автор історичних романів Іван Корсак, головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, письменник із Канади й головний редактор журналу «Порт-Фоліо» Михайло Блехман та український меценат і громадський діяч Віктор Кияновський.

16 жовтня

Інші дати
Народився Петро Григоренко
(1907, с.Борисівка, Запорізька область - 1987) – радянський генерал-майор, правозахисник. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. У 1964 за легальну правозахисну діяльність розжалуваний у рядові і позбавлений всіх державних відзнак, перебував у радянських тюрмах, таборах.
Розгорнути
Народився Олександр Митрак
(1837, с.Плоске, Закарпатська область – 1915) – український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф. Поезії, етнографічні нариси присвячені життю, побуту та звичаям закарпатських горян («Домашній быт угро-русского крестьянина», «Сенокосы в угро-руссов», «Народная свадьба угорских русинов»). Видав «Русско-мадьярскій словарь» та «Мадьярско-русскій словарь».
Розгорнути