chrome firefox opera safari iexplorer

«Українське радіо» підготувало спецпроект до 120-річчя Олександра Довженка

10 вересня 2014 о 10:16

До 120-ї річниці від дня народження великого українського кінорежисера Олександра Довженка «Українське радіо» підготувало спецпроект за щоденниками митця. Про це повідомляє прес-служба Національної радіокомпанії України (НРКУ).

З 10 вересня о 10.15 в ефірі Першого каналу Українського радіо виходитиме спецпроект Валерія Тетерятника «Уроки історії. Щоденник Олександра Довженка: Хроніки війни».

«В особистих записах весь Олександр Довженко — і вояк 3-го Гайдамацького полку Армії УНР, і письменник, режисер, кінодраматург, художник, актор, і філософ. Його «Щоденник» — вражаючий документ епохи, фантастично одкровенні, правдиві спогади про війну та її наслідки», — анонсує НРКУ.

Нагадаємо, 10 вересня на Першому національному відбудеться прем'єра проекту «Довженко в огні», створеного творчим об'єднанням документальних фільмів і програм Національної телекомпанії України (НТКУ) до 120-річчя з дня народження великого українського кінорежисера. Стрічка вийде в ефір о 19.45.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути