chrome firefox opera safari iexplorer

У Великій Лаврській Дзвіниці відкрили найбільшу Резиденцію Святого Миколая

05 грудня 2016 о 15:06

1 грудня 2016 року у Великій Лаврській Дзвіниці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулося урочисте відкриття Резиденції Святого Миколая.

Організаторами святкової культурно-мистецької події виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Печерська районна в місті Києві державна адміністрація, Державна агенція промоції культури України. Ініціативу створення Резиденції підтримали Всеукраїнський журнал «United People», Міжнародна Мистецька Асоціація AIDA, ТАНДЕМ ГРУП та помічник Міністра юстиції України Віталій Гдичинський.

Свята Лаврська земля привітала гостей чарівними звуками арфи у виконанні талановитої Наталії Сміщенко, і свято розпочалося.dsc_1020

З вітальним словом до присутніх дорослих та маленьких гостей звернулись Генеральний директор Заповідника Любомир Михайлина, голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук та помічник Міністра юстиції України Віталій Гдичинський. Співорганізатори побажали діткам та юним чомучкам з усієї України здійснення заповітних мрій, незабутнього спілкування зі Святим Миколаєм, любові, надії та миру в рідній державі.

Начальник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Олег Топилко в образі Святого Миколая-Чудотворця разом з помічницею-співробітницею музейного комплексу Оленою Балабановою закликали гостей відвідати Альтанку бажань та долучитися до написання найдовшого листа Святому Миколаю. У листі діти-учасники акції бажали миру та злагоди на теренах країни.

Під час урочистого відкриття Резиденції відбулася ще одна непересічна подія – рекордсмен світу з параолімпійського плавання, депутат Київської обласної ради, Голова наглядової ради Національного проекту Книги рекордів України Олег Іваненко, а також представник Книги рекордів України Ігор Підчубій зафіксували черговий рекорд Заповідника. Резиденція Святого Миколая у Великій Лаврській Дзвіниці була визнана найбільшою Резиденцією України у категорії «Розмір». Представники Книги рекордів України привітали ініціаторів культурно-мистецького проекту Почесними відзнаками.

Музичне обрамлення церемонії відкриття довершили виступи музичного тріо Мар’яни та Адріани Божок та Романа Шушвара. Музиканти потішили учасників заходу тематичними різдвяними композиціями. Ігрова програма з аніматорами із Цирку «НУР» підтримала атмосферу святкової казковості. Святий Миколай продовжив спілкування з гостями у своєму спеціально обладнаному кабінеті.

У межах відкриття Резиденції усі бажаючі могли насолодитися експозицією унікальних тематичних художніх робіт на склі мисткині з Львівщини Наталії Курій-Максимів.

 Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» передав до Резиденції 100 «Слуханок для української малечі» з метою популяризації найвідоміших українських казок, фольклорних та авторських творів у виконанні кращих вітчизняних дитячих колективів та провідних артистів.

img_6330

«Не секрет, що наймолодші українці, майбутнє нашої країни, за нинішніх інформаційних умов зазнають чи не найбільшої дискримінації. Адже в сучасних електронних медіа важко знайти справді високохудожні україномовні твори для дошкільнят. І багатющі, створювані упродовж понад півстоліття фонди українського радіо тут єдиний виняток і – невичерпне джерело». – зазначив засновник Фонду Микола Томенко.

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути