chrome firefox opera safari iexplorer

Патріарх Філарет сьогодні відзначає своє 88-річчя

23 січня 2017 о 12:21

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відзначає свій 88-й день народження.

У соцмережах почали з’являтись привітання, зокрема і від перших осіб України, повідомляє Україна молода.

«Сьогодні Його Святості виповнюється 88 років. Від імені українського народу вітаю Вас! Многії літа, Святіший Владика!», — написав Президент Петро Порошенко у Facebook.

Із 88-річчям Патріарха Філарета привітав також Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. "Щиро вітаю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 88-річчям! Вдячний за Вашу віру, молитви та патріотизм, який сьогодні об'єднує весь український народ. Довголіття та найміцнішого здоров'я!».

Президент також відмітив, що Святійший Патріарх Філарет, народжений на Донеччині, в нині окупованому селищі Благодатне, Амвросіївського району, гордо несе прапор українства, плекає ідею незалежної Української Церкви. Його молитви дають усім наснагу у захисті правди і справедливості, збереженні національної єдності, забезпеченні нашої перемоги над ворогом.

Для вшанування річниці у Свято-Володимирському кафедральному соборі Києва відбулися урочисті богослужіння.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути