chrome firefox opera safari iexplorer

Від сьогодні на 10 років забороняється вивіз сосни з України

01 січня 2017 о 19:38

Як один з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (чинний Закон № 325-VIII) нагадую українській громаді про те, що попри дискусію і шалений спротив деяких українських чиновників, міжнародних торгових компаній та представників нашої так званої «лісової мафії» щодо необхідності скасування нашого Закону, цього факту не відбулося.

Це означає, що відповідно до ст. 2 Закону: «тимчасово, строком на 10 років, забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД): … ДЕРЕВНИХ ПОРІД СОСНИ — з 1 січня 2017 року». 

Отож, від сьогодні і, як мінімум, до 1 січня 2027 року будь-який так званий ліс-кругляк (а нагадаємо, що з 1 листопада 2015 року вже діє заборона на експорт так званого «твердого лісу» — дуба, граба тощо) вивозити за межі нашої держави ЗАБОРОНЕНО. Тепер з України можна вивозити лише пиломатеріали.

Відтак звертаю увагу Кабінету Міністрів, усіх відповідних фіскальних та правоохоронних органів на те, що з 1 січня 2017 року  необхідно забезпечити виконання даного Закону, як це й передбачено у прикінцевих положеннях даного Закону.

Оскільки новий рік починається з такої доброї новини для національної економіки, енергетичної незалежності України та її довкілля, то, дай Бог, щоб і весь 2017 рік пішов на користь нашій рідній країні! Бо національне багатство – ліс – нам самим знадобиться!

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Довкілля

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути