chrome firefox opera safari iexplorer

З 1 лютого подешевшають деякі серцево-судинні, протидіабетичні та протиалергічні препарати

24 січня 2017 о 14:25

За дорученням Прем’єр-міністра Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі розробили порядок розрахунку граничних цін на лікарські засоби по 21 міжнародній непатентованій назві або діючій речовині

Про це повідомляє Вголос з посиланням на Урядовий портал.

Це зроблено з метою забезпечення доступними і якісними ліками якомога більше українців.

З першого лютого реалізація ліків в аптечних закладах вище граничної ціни з урахуванням граничних надбавок (оптової та роздрібної) та ПДВ буде неможливою. ПДВ на лікарські засоби та медичні вироби зменшиться до 2-5%.

Уряд встановлює максимальну гуртову торговельну надбавку на продаж ліків 5% з урахуванням всіх податків та зборів та максимальну роздрібну торговельну надбавку на продаж ліків на рівні 15% з урахуванням всіх податків та зборів.

Першим кроком є державне регулювання цін на ліки за трьома напрямами: серцево-судинні захворювання (65% від загальної смертності в Україні); цукровий діабет 2 типу ( хворіють 1 млн українців); бронхіальна астма ( суттєво впливає на якість життя 210 тисяч пацієнтів працездатного віку).

З реєстром гранично-оптових цін на лікарські засоби можна ознайомитись ТУТ. 

 

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути