chrome firefox opera safari iexplorer

15 лютого з українських аптек зникне 1,3 тис. ліків

04 лютого 2013 о 11:09

З 15 лютого з українського фармацевтичного ринку зникне близько 1,3 тис. найменувань лікарських засобів через невідповідність GMP-стандарту. Про це УНН сказав Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення розвитку фармації, здійснення фармацевтичної діяльності, виробництва та обігу виробів медичного призначення, розвитку сучасних медичних технологій Андрій Шипко.

А.Шипко зазначив, що наразі в Україні зареєстровано близько 10 тисяч готових лікарських засобів, з них вітчизняних – близько 3 тис., іноземних — 7 тис. Основним методом контролю за якістю та ефективністю ліків є GMP-стандарт.

«Впродовж минулого року, за результатами інспектувань Держлікслужбою, відповідність нормам GMP не підтверджено для 78 виробництв, які знаходяться не тільки в країнах, що розвиваються, але й в деяких розвинених. Їх продукція налічує 1,3 тис. найменувань, які з 15 лютого 2013 року не будуть допущені на ринок України. Це близько 150 міжнародних непатентованих найменувань», — сказав В.Шипко.

Нагадаємо, за словами генерального директора Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Людмили Безпалько після введення в Україні GMP стандару в Україну не завозитимуть лікарські засоби, які вироблені не в умовах міжнародного стандарту якості “Належна виробнича практика” (GMP).

«Таким чином з прилавків аптек мають зникнути препарати сумнівної якості, які можуть нашкодити здоров’ю українців. Щодо українських препаратів, то такі стандарти у нас діють вже майже чотири роки», — зазначила фахівець.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути