chrome firefox opera safari iexplorer

Надзвичайний стан в енергетиці діятиме до 17 березня

16 лютого 2017 о 15:48

Розпорядження уряду про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії діє протягом місяця

Про це йдеться в тексті розпорядження уряду, повідомляє Еспресо.ТВ.

«Міністерству енергетики та вугільної промисловості за три дні до закінчення строку дії цього розпорядження поінформувати Кабінет Міністрів України про стан його виконання», — вказано у тексті розпорядження.

Розпорядження набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, і діє протягом місяця.

Раніше повідомлялось, що Кабінет міністрів України підтримав постанову про запровадження надзвичайного стану в енергетиці України через блокаду на Донбасі.

Надзвичайний стан в енергетиці України, згідно з розпорядженням уряду, набуде чинності завтра, 17 лютого.

Як пояснюють експерти, режим НС дозволить управляти енергетикою в ручному режимі, за необхідності – відключати світло і вводити для окремих підприємств план споживання електроенергії. Крім того, Держінспекція буде контролювати режим споживання електричної і теплової енергії – підприємства повинні максимально економити ресурси.

На режим максимальної економії також перейдуть і постачальники теплової енергії. Теплові електростанції повинні працювати на мінімальних потужностях, які при цьому дозволять генерувати тепло і постачати його населенню.

Відключення світла загрожує Київській, Дніпропетровській, Харківській, Чернігівській, Запорізькій, Сумській та Черкаській областях. Саме в цих регіонах генерація електроенергії відбувається за допомогою антрацитового вугілля.

На даний момент невідомо, як довго українцям доведеться сидіти без світла. Швидше за все, йдеться про період пікового споживання – коли більшість українців повертаються додому і споживання різко збільшується.

Розділи: Суспільство

21 березня

Інші дати
Яків Гандзюк
1873 – видатний український військовий діяч, генерал-майор. Одним із перших на Південно-Західному фронті українізував російську дивізію, яка ввійшла до складу Першого українського корпусу генерал-лейтенанта П.Скоропадського.
Розгорнути
Народився Олександр Лотоцький (Білоусенко)
1870 – український письменник, науковець, державний діяч, активний захисник української мови й письменства. Укладач читанок-хрестоматій; автор казок, оповідань за фольклорними мотивами.
Розгорнути
Народився Модест Мусоргський
1839 – російський композитор. На українську тему написав оперу «Сорочинський ярмарок»; першим із російських композиторів звернувся до творчості Т. Шевченка – на тексти фрагментів із поеми «Гайдамаки» написав пісні «Гопак» та «На Дніпрі».
Розгорнути
Народився Олексій Шовкуненко
(1884, м. Херсон – 1974) - український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського, С.Ковпака, М.Лисенка.
Розгорнути