chrome firefox opera safari iexplorer

Стало відомо, хто цього року претендує на Шевченківську премію

03 лютого 2017 о 10:30

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка на засідання, яке відбулося 30 січня, визначив твори, що братимуть участь у третьому турі конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Про це повідомила прес-служба комітету в середу, 1 лютого, пише ZIK.

Зазначається, що у засіданні взяли участь голова комітету Юрій Щербак, заступник Сергій Тримбач, керівник секретаріату комітету Вікторія Костюченко, члени комітету – Дмитро Богомазов, Сергій Буковський, Микола Гобдич, Любов Голота, Григорій Гусейнов, Андрій Дончик, Дмитро Дроздовський, Марія Задорожна, Сергій Жадан, Анатолій Криволап, Юрій Ланюк, Юрій Макаров, Олександра Олійник, Тарас Петриненко, Сергій Савченко, Ростислав Семків, Мирослав Слабошпицький, Елеонора Соловей, Наталія Сумська, Олександра Теліженко.

На засідання також були запрошені експерти: Михайло Слабошпицький, Володимир Войтенко, Іван Рябчій, Марина Черкашина-Губаренко, Ольга Петрова і Олег Вергеліс.

За результатами розгляду і відбору літературно-мистецьких творів, висунутих експертами, членами комітету, культурними інституціями, до третього туру конкурсу допущені:

у номінації «Література, публіцистика, журналістика»:

 • Іван Малкович (книга поезій «Подорожник з новими віршами»)
 • Віталій Портников (публіцистичний цикл у двох книгах: «Богородиця у синагозі» та «Тюрма для янголів»)
 • Василь Портяк (книга «Охоронителі діви»)
 • Андрій Содомора (книга «Поезія. Проза»)
 • Андрій Цаплієнко (книга оповідань «Книга змін», серія телесюжетів з лінії фронту)
 • Іван Яцканин (книги «Мить блискавки» та «Пора вузеньких вулиць»)

у номінації «Музичне мистецтво»

 • Галина Батьковська, Леся Репецька (музична програма «Сестри Тельнюк: наш Шевченко»)
 • Тарас Компаніченко (твори історико-культурної спадщини Руси-України та радіоцикл «Хорея козацька»)
 • Богдана Фроляк (Симфонія-Реквієм «Праведная душе…», хорова кантата «Цвіт», музичний твір «Присниться сон мені»)

у номінації «Візуальні мистецтва»

 • Олександр Дубовик (арт-проект «Архів застережень»)
 • Микола Малишко (мистецький проект «Лінія» (Скульптура)

у номінації «Кіномистецтво»

 • Степан Коваль (анімаційний серіал «Моя країна – Україна»)
 • Вікторія Трофіменко, Ярослав Пілунський, Владлен Одуденко, Олег Мосійчук і Віктор Демерташ (художній фільм «Брати. Остання сповідь»).

Зазначено, що третій етап відбору, за результатами якого стануть відомі лаурети Шевченківської премії, відбудеться 20 лютого.

Нагадаємо, у 2016 році лауреатами премії стали п’ятеро митців: у номінації «Публіцистика і журналістика» Левко Лук’яненко за твори у 13 томах «Шлях до відродження», у номінації «Музичне мистецтво» Раду Поклітару за балет-триптих «Перехрестя» (2012), балети «Лебедине озеро» (2013), «Жінки в ре мінорі» (2014), «Довгий різдвяний обід» (2014); у номінації «Концертно-виконавче мистецтво» Анжеліна Швачка за виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини; у номінації «Образотворче мистецтво» Михайло Гуйда за цикл живописних творів «В єдиному просторі», у номінації «Кінематографія» Олег Сенцов за фільми «Гамер» (2011) та «Носоріг». Сенцов не зміг отримати свою премію, оскільки нині незаконно викрадений до Росії.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
 • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути