chrome firefox opera safari iexplorer

Чоловік та син Квітки Цісик наступного року можуть відвідати Україну

03 квітня 2017 о 14:42

У Національній опері України 4 квітня відбудеться музичне дійство "Незабутня Квітка", присвячене американській співачці з українським серцем Квітці Цісик, повідомляє «Дзеркало тижня». 

У проекті візьмуть участь Василь Попадюк, Павло Табаков, Брія Блессінг, Оксана Білозір, Оксана Муха, Аркадій Войтюк, Кіра Мазур, Ігор Бранован, а також Алекс Гутмахер (США), який багато років поспіль пропагує творчість співачки, доносить до українців благу вість про її художній скарб.

Режисер проекту — Василь Вовкун, ведучий — Євген Нищук.

Як зазначають організатори, важливою складовою проекту стане використання оригінальних голосових фонограм Квітки Цісик та унікальне архівне відео.

Десять років тому продюсер українського походження Алекс Гутмахер започаткував україно-американський благодійний проект «Незабутня Квітка», який реалізується за сприянням Україно-Американської Координаційної Ради.

Оскільки всі жінки сім'ї Цісик відійшли в інший світ від страшного діагнозу, то концерти проекту є соціально-благодійними. Частина коштів від продажу квитків перераховується до онкоцентрів — для профілактики та лікування раку молочної залози серед жінок України.

Під час музичного дійства в Національній опері передбачається передача 100 тис. гривень для придбання пересувного мамографа «Квітка» — з метою профілактики і лікування раку молочної залози серед жінок Києва. Загалом у рамках проекту «Незабутня Квітка» планується придбати пересувні мамографи для Київської, Одеської та Львівської областей.

Квітка Цісик давно стала символом української культури. Вона відійшла в інший світ 29 березня 1998 року (їй було лише 44). Але голос співачки назавжди полонив Америку та Україну.

Вона народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йоркському районі Квінс у родині Іванни та Володимира Цісиків — післявоєнних емігрантів з України. Свою доньку вони назвали красиво і романтично — Квіткою.

Згодом дівчинка навчилась грати на скрипці, отримала освіту як вокалістка. Їй часто акомпанувала сестра — Марія Цісик.

Творчість Квітки стала дуже популярною серед українців після запису двох її альбомів з українськими піснями. Здавалось, запис цих альбомів був суто сімейним проектом, але виконавська манера та унікальний тембр Кейсі (Квітки) полонив слухачів на різних континентах.

Як відомо, чоловік Квітки Цісик, Ед Ракович (інженер звукозапису) став продюсером її аудіопроекту. Сестра — Марія Цісик — тоді грала на піаніно, а за українською вимовою доньки пильно слідкувала матуся Іванна.

Квітка відвідала Україну лише раз — 1983 року. А згодом її колоратурне сопрано схвилювало слухачів під час виконання відомих українських пісень «Чорнобривці», «Два кольори», «Я піду в далекі гори», інших.

Як зазначають музичні критики, в її виконавській манері — сила духу та спресований трагізм, а в тембрі — космічна скорбота та туга за рідню землею.

1991 року у Квітки народився син — Едвард-Володимир. Він обрав творчу стежку і став академічним піаністом. У 2012-му, ніби продовжуючи місію матері, почав ходити на курси української мови.

Як стало відомо DT.UA, чоловік та син Квітки Цісик мають бажання відвідати Україну вже наступного року, коли відзначатиметься 65-річчя легендарної співачки.