chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні вперше звільнили з тюрми засудженого до довічного ув'язнення

10 листопада 2017 о 11:18

Уперше в історії України з-під варти звільнили чоловіка, якого було засуджено до довічного ув'язнення.

За інформацією ЗМІ, це лідер злочинного угруповання Олександр Каверзін, який здійснив цілу серію розбоїв і вбивств.

Про це повідомив екс-голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький на своїй сторінці у Facebook.

«У Вінницькій області від відбування покарання було звільнено першого довічника. Виявилось що його хвороба перешкоджає подальшому відбуванню покарання у вигляді довічного позбавлення волі. На ньому було декілька трупів. Що скажете, Генеральна прокуратуро?» – підкреслив він.

Як пише ресурс «Обозреватель», йдеться про лідера злочинного угруповання Олександра Каверзіна, якого було засуджено до довічного ув'язнення у 2002 році за вбивство сімох осіб.

44-річний Олександр Каверзін відсидів у в'язниці 17 замість 25 років, як належить у таких випадках. Суд відпустив його на свободу через втрату зору.

Журналісти додають, що чоловік здійснив цілу серію розбоїв і вбивств. Його жертвами виявилися два міліціонери – співробітники Управління боротьби з організованою злочинністю у Хмельницькій області. Крім того, він важко поранив ще двох правоохоронців, які у підсумку, на щастя, вижили.

Прес-секретар заступника міністра юстиції Юрій Маслак зазначив, що восени 2014-го спеціалізована медична комісія «підтвердила, що засуджений є сліпим на обидва ока, але зробила висновок, що хвороба не становить загрози життю та не перешкоджає перебуванню в місцях позбавлення волі».

Чиновник також зауважив, що в місцях позбавлення волі Каверзін поводився не найкращим чином і мав 16 стягнень, втім, сьогодні їх усіх погашено.

До слова, з висновками медкомісії погодився Вінницький міський суд, куди Каверзін звернувся з проханням про звільнення від покарання за станом здоров'я. Проте Вінницький апеляційний виніс рішення на його користь, мотивуючи це тим, що захворювання входить до переліку недуг, які є підставою для звільнення від покарання.

Отже, наголошує ресурс, «виявили юридичний казус, на який не звертали уваги ні до, ні після 2001 року, коли було ухвалено нову редакцію Кримінального кодексу України».

«Довічне ув'язнення передбачає, що людина задля спокути провини залишається в місцях позбавлення волі до самої смерті. А стаття 84 КК свідчить, що ув'язненого можуть звільнити від покарання за станом здоров'я. Мова йде про засуджених узагалі, про довічно ув'язнених у ній нічого не йдеться», – пояснив Сергій Старенький.

Зауважимо, що Каверзіна звільнили в понеділок, 6 листопада. Останнім часом він перебував у лікарні при Стрижавській виправній колонії.

Джерело: ВолиньPost
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути