chrome firefox opera safari iexplorer

Мешканцям Диканщини презентували фільм з циклу «7 чудес України: історичні міста та містечка»

30 березня 2018 о 10:39

Голова фонду «Рідна країна» та ініціатор Всеукраїнського проекту «7 чудес України» Микола Томенко презентував на Полтавщині фільм про малу батьківщину Миколи Гоголя. 

Фільм розповідає про те, чому для письменника Диканька стала таким важливим місцем; які містичні історії пов'язані з місцевістю; картини якої відомої полтавчанки ви можете побачити лише в диканському музеї та Луврі; чим особлива столиця українського гончарства Опішня.

На презентації Микола Томенко висловив подяку за допомогу у створені фільму ректору Полтавського педагогічного університету Миколі Степаненку, голові Диканської районної державної адміністрації Володимиру Шкарбаню та народному депутату Олегу Куліничу.

Також Микола Томенко підтримав бібліотеки, школи та педагогічний університет Полтавщини просвітницькими напрацюваннями фонду «Рідна країна».

Фільм можна переглянути за посиланням: Диканька.

Всеукраїнська акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» — це вже V етап всеукраїнської акції «7 чудес України», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна».

Стартувала акція у березні 2016 року. 1 червня серед усіх заявок на участь від представників місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів тощо Оргкомітет відібрав 21 фіналіста, які протягом літа-осені мали можливість презентувати для журналістів та громадськості свої міста, щоб позмагатися за звання переможця. Паралельно з презентаційними прес-турами відбувалося Інтернет-голосування на офіційному сайті акції www.7chudes.in.ua та анкетування експертів.

Переможці традиційно визначалися за сумою результатів Інтернет-голосування та опитування експертів (50/50). До числа 100 експертів входять керівники національних заповідників, музеїв, кафедр туризму вищих навчальних закладів України, науковці та експерти у галузі туризму, представники туристичних компаній, що займаються внутрішнім туризмом.

Розділи: Суспільство

10 жовтня

Інші дати
Атена Пашко 
1931 – поетеса, громадсько-політична діячка. Автор збірок «На перехрестях», «На вістрі свічки», «Лезо моєї стежки». Голова Спілки українок України (1991–2001), президент Благодійного фонду В’ячеслава Чорновола (з 1999 р.).
Розгорнути
День працівників стандартизації та метрології України
14 жовтня - Всесвітній день стандартів. Саме цього дня 1946 року в Лондоні в приміщенні Інституту цивільних інженерів відкрилася конференція національних організацій по стандартизації. Результатом її роботи стало заснування нової Міжнародної організації по стандартизації ISO (з грецької isos - рівний). У 1970-му Президент ІSО пан Фарук Сунтер (Туреччина) запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів, для того, щоб підкреслити важливість стандартизації для всієї світової економіки, активізувати її роль як основного помічника не тільки промисловості, торгівлі, а й урядів і споживачів усього світу. День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 відзначається щорічно 10 жовтня.
Розгорнути
Народився Михайло Драй-Хмара
(1889, с.Малі Канівці, Черкаська область - 1939) — український поет-неокласик, літературознавець, перекладач, поліглот (знав 19 мов).
Дерзайте, лебеді: з неволі, з небуття веде вас у світи ясне сузір'я Ліри, де пінить океан кипучого життя... (Михайло Драй-Хмара)
Розгорнути