chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Ми можемо змінити країну, не змінюючи Конституцію

11 липня 2018 о 16:36

Сьогодні в Харкові в приміщенні прес-центру Статус Кво відбулась прес-конференція лідера політичної партії Громадський рух «Рідна країна» Миколи Томенка.

Захід відбувся в рамках всеукраїнського туру, на якому команда Громадського руху “Рідна країна” презентує в містах України концепцію «Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів», розроблену спільно з провідними науковцями.

Лідер партії Микола Томенко пояснив, що причиною створення такої концепції стала повна невизначеність в політичному середовищі якою має бути ідеальна модель державного правління в Україні.

«Абсолютно зрозуміла позиція нинішнього президента і його команди в цьому питанні. Для них ідеальною моделлю є суміш охлократії і анархії. За ці роки, в наслідок такого правління, ми спостерігаємо повне ігнорування основного закону країни людьми, які зараз знаходяться при владі. Такий згубний приклад накладає відбиток на все суспільство. Хіба буде громадянин дотримуватись законів, якщо президент, уряд і депутати ним так відкрито нехтують?»

Політик також зазначив, що основні опоненти влади шукають альтернативи закордонного зразка, які потребують забагато часу й ресурсів.

«Сьогодні ключові кандидати в президенти виділили дві моделі. Перша група – прихильники парламентської республіки Меркель, де головним є парламент. Умовно кажучи, це Тимошенко, Народний Фронт, Гройсман та Опозиційний блок. Друга група – сильна президентська республіка турецького варіанту Ердогана.

Конструювання нової моделі управління в Україні по типу німецької чи турецької – це шлях, який мінімально займе 2-3 роки. Наша команда абсолютно переконана в хибності такого підходу, оскільки в такому випадку новий президент та парламент весь термін будуть займатися політичними протистояннями та створенням посади канцлера або посади сильного авторитарного президента».

Микола Томенко розповів про альтернативу, яка не потребує багато часу і ресурсів.

«Наша альтернатива – це жорстке дотримання Конституції, яка збалансовує владу.

Наша команда готова показати, що є набагато ефективніший шлях – це почати виконувати існуючий основний закон України в форматі парламентсько-президентської республіки, не змінюючи Конституцію на наступний день після зміни влади.

Зараз обговорюється питання можливості дебатів між прихильниками парламентської моделі та президентської. Ми готові долучитись до цієї дискусії і готові запропонувати інший варіант, більш чіткий. Ми пропонуємо 10 пунктів нашої концепції «Український Президент 2019. Як створити парламентсько-президентську республіку за 100 днів», які дозволять узаконити парламентсько-президентську форму державного правління, змусять Президента дотримуватися Конституцї та законодавства України й виконувати власну програму, а Уряд – повноцінно виконувати повноваження вищого органу виконавчої влади. Це можливо зробити без внесення змін до Конституції та в короткі терміни. Норми чинного Регламенту Верховної  Ради України дозволяють створити дієву парламентсько-президентську республіку впродовж  100 днів”.

Я впевнений в правильності нашої концепції, тому професійно і морально я та наша команда Громадського руху “Рідна країна” готові йти з нею на майбутні президентські та парламентські вибори”.

Микола Томенко також розповів про новий етап Всеукраїнської акції “7 чудес України”, який буде стосуватися малих батьківщин відомих українців. Він наголосив, що в цьому етапі Харківщина повинна зайняти важливе місце, оскільки вона подарувала світу такого видатного філософа, як Григорій Сковорода.

Також журналістам презентували напрацювання фонду “Рідна країна”, а саме “Український щорічник 2018”, видання “Україна: історія Конституції” та розповіли про проект, створений спеціально для школярів, “Рідна країна – безпечна країна”.

В планах політика також відвідати місцеві ЗМІ та Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди

Розділи: Політика

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути