chrome firefox opera safari iexplorer

Природа для киян, а не сміття: «Рідна країна» провела толоку в столичному парку

22 березня 2019 о 14:25

Вже традиційно навесні команда Громадського руху «Рідна країна» на чолі з лідером Миколою Томенком бере участь у прибиранні скверів та парків. Сьогодні команда звернула увагу на стан парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва «Сирецький гай». На його території ростуть багато столітніх дубів і прокладений «Маршрут здоров’я». Маршрут проходить по парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва, довжина якого 2400 м. Не зважаючи на те, що парк має статус загальнодержавного, благоустроєм території влада не займається, — жаліються мешканці. Водночас і поведінка відпочивальників призвела до того, що місце стало таким засміченим.

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко розповів про особливість ініційованого ним заходу.

«Є у нашої команди така добра традиція – весну зустрічати турботою про довкілля. Нагадаю, що в останні роки ми проводили толоки біля пам`яток духовної спадщини – біля Мазепинської вежі в Києво-Печерському історико-культурному заповіднику та Тарасової світлиці на Чернечій горі в Каневі, реставрації якої наш фонд «Рідна країна» здійснив в минулому році».

Він також зазначив, що місце цьогоріч було обране не просто так.

«Біля парку «Сирецький гай» знаходиться Національна бібліотека України для дітей та дитяча спортивна школа «Динамо». Ми вважаємо своїм обов’язком впорядковувати час від часу місто, в якому ми живемо, оскільки наша команда переконана, що якість життя людини, а особливо українських дітей, — понад усе. Ми також вирішили підтримати популярний челендж #trashtag».

 

При вході на «Маршрут здоров’я» туристів зустрічають гори сміття. Особливо небезпечним є бите скло, яке може поранити дітей та тварин, ми вирішили зробити парк безпечнішим, — розповів очільник київського осередку «Рідної країни» Олександр Федоренко, і поякував Шевченківському КП УЗН — Київзеленбуд, яке допомогло команді в цій нелегкій справі.

Розділи: Суспільство

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути