chrome firefox opera safari iexplorer

27 лютого: це цікаво знати

27 лютого 2020 о 00:04

Віра – це нестримне бажання перетворити мрію в реальне життя.
Дмитро Донцов

У народі 27 лютого називали Кирила-Указчика. У цей день повитухи приймали з гостинцями жінок, у яких вони приймали пологи. У минулі часи помітили, що хороша погода на Кирила говорить про те, що незабаром вдарять міцні морози: «Якщо на Кирила день ясний – літо буде гарне, але морози триватимуть».

Наші предки виходили оглядати городи, намагалися затримати на них сніг. Вірили, що це зробить ґрунт більш родючою.

Вважали, що 27 лютого краще не стригти нігті і волосся, не відвідувати лікарів, особливо стоматологів і косметологів. А ось покупки, здійснені в цей день, будуть вдалими. Придбані речі прослужать вам довгий час.

За церковним календарем 27 лютого вшановують преподобного Авксентія; рівноапостольного Кирила, учителя слов’янського; преподобного Ісакія. затворника Києво-Печерського; 12-ох греків будівників соборної Успенської церкви Києво-Печерської лаври; перенесення мощей благовірного князя Михаїла Чернігівського і боярина його Феодора; преподобного Марона, пустельника Сирійського; святителя Аврамія, єпископа Каррійського.

Іменинники 27 лютого:
Кирило, Михайло, Федір, Овксентій.

27 лютого народились:

1875 – Володимир Філатов – видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.

1887 – Петро Нестеров – російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої «петлі Нестерова». Похований у Києві на Аскольдовій могилі.

27 лютого відзначають День пам’яті Івана Богуна (бл. 1618, с. Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) – український військовий і державний діяч, козацький полководець.

«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв’язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)

Події 27 лютого:

1918 – початок походу Січових Стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну.

1919 – комісія Антанти провела зустріч з Головою Директорії Симоном Петлюрою.

1932 – у складі УСРР створені Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Одеська й Харківська області.

1939 – Спілка радянських музик України була перейменована у Спілку радянських композиторів України.

1942 – масові розстріли в Бабиному Яру німецькими окупантами членів українського націоналістичного підпілля.

1943 – прийнята постанова про поновлення роботи шкіл у регіонах України, визволених від нацистів.

1965 – відбувся перший політ першого в світі широкофюзеляжного транспортного літака АН-22 («Антей»), створеного в КБ О.К.Антонова.

1990 – Верховна Рада СРСР створила нову посаду – Президент СРСР.

Чи знаєте ви, що:

Про зиму

 • Зима в Північній півкулі триває з 22 грудня до 21 березня, а в Південній півкулі з 22 червня до 21 вересня.
 • У грудні, наша Земля знаходиться більш близько до Сонця, але незважаючи на це – грудень найкоротший і темний місяць року.
 • Не існує однакових сніжинок, але все сніжинки мають 6 сторін.
 • Боязнь снігу називається – хіонофобією.
 • В середньому, сніжинки падають зі швидкістю 5 км/год.
 • Лід – це мінерал.
 • У 2008 році, в місті Бетел (США) був зліплений найбільший сніговик у світі з висотою – 37 м. На створення сніговика пішло приблизно 6000 тонн снігу. Сніговика назвали «Олімпією» на честь сенатора штату Олімпії Сноуї. Розтанув сніговик остаточно тільки в липні того року. Що ще цікавіше, творці і в 1999 році наліпили сніговик з висотою 35 метрів, тим самим в 2008 вони відновили свій рекорд.
 • Одна заметіль здатна принести 39 млн тонн снігу.
 • Взимку багато тварин розробили різні методи виживання: міграція, сплячка, зберігання продуктів харчування.
 • Взимку деякі тварини змінюють своє забарвлення на білий колір: песець, заєць, арктична куріпка та ін.
 • Китайська слива цвіте взимку.
 • При падінні у воду сніжинка «співає», тобто створює дуже високий звук, невловимий людським вухом.
 • Найбільша сніжинка була засвідчена 28 січня 1887 під час снігопаду в Форт-Кео, Монтана, США; вона мала діаметр в 15 дюймів (близько 38 см). (За матеріалами сайту http://mukachevo.today)

«Рідна країна»

Розділи: Календар

8 грудня

Інші дати
Антон Хижняк
1907 – український письменник, журналіст, головний редактор «Літературної газети» (1950 – 1961). Автор збірок оповідань «Львівські оповідання», «Килимок», «Краса життя», повістей «Невгамовна», «Онуки спитають», «Нільська легенда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Волкович
(1858, м. Городня, Чернігівська область – 1928) – український хірург-новатор. Створив відому вітчизняну хірургічну школу, заснував Київське наукове товариство хірургів. Описав багато нових методів діагностики та лікування (симптом Волковича, резекція Волковича).
Розгорнути
Народилася Марія Крушельницька (Слобода)
(1876, с.Ульгівка, нині – Польща – 1935) – українська драматична акторка українського театру товариства «Руська бесіда», письменниця, громадська діячка. Брала участь у виданні читанок, організації театральних гуртків та культурно-освітніх закладів.
Розгорнути