chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» пропагує Шевченківський Київ

06 березня 2020 о 14:00

Напередодні дня
народження Тараса Шевченка команда «Рідної країни» упорядкувала територію Літературно-меморіального
будинку-музею Т. Шевченка «Хата на Пріорці».

Нагадаємо, що в
травні минулого року за ініціативи фонду Миколи Томенка «Рідна країна» була
відновлена криниця на території музею. Саме з цієї криниці Тарас Шевченко брав
воду для свого незвичайного борщу з сушеними карасями. Хата на Пріорці стала
останнім місцем проживання Тараса Шевченка в Києві. Тепер кожен охочий має
можливість випити води з криниці, де втамовував спрагу Великий українець.

«Для нас важливо, щоб місця, пов`язані з життям великих українців, були відвідуваними та використовувались для пропагування українського світу, — Розповідає засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша команда вирішила максимально відтворити вигляд території за часу, коли тут жив Тарас. Також ми вже другий рік оновлюємо фруктовий сад, облаштовуємо територію — щоб усі бажаючі могли на природі послухати лекції про Т.Шевченка та скуштувати фруктів і води з його саду».

Ректор НУБІП Станіслав Ніколаєнко та засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко в травні 2019 року на відкритті Тарасової криниці


 

Під кінець заходу Микола Томенко запросив киян, гостей міста та школярів напередодні Шевченківських днів відвідати крім вже відомих музеїв, присвячених Великому Кобзарю, й нині відроджений й не менш унікальний будинок-музей Т.Шевченка «Хата на Пріорці».

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути