chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» пропагує Шевченківський Київ

06 березня 2020 о 14:00

Напередодні дня
народження Тараса Шевченка команда «Рідної країни» упорядкувала територію Літературно-меморіального
будинку-музею Т. Шевченка «Хата на Пріорці».

Нагадаємо, що в
травні минулого року за ініціативи фонду Миколи Томенка «Рідна країна» була
відновлена криниця на території музею. Саме з цієї криниці Тарас Шевченко брав
воду для свого незвичайного борщу з сушеними карасями. Хата на Пріорці стала
останнім місцем проживання Тараса Шевченка в Києві. Тепер кожен охочий має
можливість випити води з криниці, де втамовував спрагу Великий українець.

«Для нас важливо, щоб місця, пов`язані з життям великих українців, були відвідуваними та використовувались для пропагування українського світу, — Розповідає засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко. — Наша команда вирішила максимально відтворити вигляд території за часу, коли тут жив Тарас. Також ми вже другий рік оновлюємо фруктовий сад, облаштовуємо територію — щоб усі бажаючі могли на природі послухати лекції про Т.Шевченка та скуштувати фруктів і води з його саду».

Ректор НУБІП Станіслав Ніколаєнко та засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко в травні 2019 року на відкритті Тарасової криниці


 

Під кінець заходу Микола Томенко запросив киян, гостей міста та школярів напередодні Шевченківських днів відвідати крім вже відомих музеїв, присвячених Великому Кобзарю, й нині відроджений й не менш унікальний будинок-музей Т.Шевченка «Хата на Пріорці».

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути