chrome firefox opera safari iexplorer

17 квітня: це цікаво знати

17 квітня 2020 о 00:00

Брехня має короткі ноги – так! Але правда має довгі руки!
Валентин Мороз 

У народі примітили, що 17 квітня, на Йосипа, починає звучати голосок цвіркуна і вперше подає голос журавель. У давнину виходили у цей день з будинків і звертались до журавлів як до борців зі злом і захисників від нечистої сили.

Наші пращури спостерігали: якщо вдень 17 квітня спекотно, а вночі прохолодно – до хорошої погоди. Вітер дме з північного сходу – чекай тривалого тепла.

За церковним календарем 17 квітня вшановують преподобного Йосифа Піснеписця; преподобного Георгія, що в Малеї; преподобного Йосифа Багатохворобливого, Києво­Печерського; преподобного Зосиму; мучениць Фервуфу, діву, сестру та рабинь її; преподобного Зосиму Ворбозомського.

Іменинники 17 квітня:
Георгій, Зосим, Марія, Йосип.

17 квітня народились:

1894 – Микита Хрущов – радянський державний діяч, довголітній перший секретар ЦК КП(б)У (1938–1947), перший секретар ЦК КПРС (1953–1964). Ініціатор передачи Криму Україні.

1921 – Григорій Давиденко – льотчик, учасник Другої світової війни, Герой Радянського Союзу. Здійснив 215 бойових вильотів, провів 13 повітряних боїв.

17 квітня відзначають:

  • Всесвітній день гемофілії.

Події 17 квітня:

1722 – Цар Петро І увів податок на носіння бороди в розмірі 50 рублів на рік.

1970 – у Києві відкрито палац «Україна».

1991 – Верховна Рада Української РСР прийняла закон про реабілітацію жертв політичних репресій.

Чи знаєте ви, що:

Національний палац мистецтв «Україна» – один з найбільших концертних залів Києва та України, основне місце проведення концертів та політичних заходів в столиці.

Архітектори цього проекту – Є. Маринченко та П. Жилицький – стали лауреатами Державної Шевченківської премії 1971 року.

Запроектований в першу чергу як місце проведення з’їздів Комуністичної партії України (на зразок Палацу з’їздів у Кремлі в Москві), і в другу чергу – як концертний зал. Урочисто був відкритий 17 квітня 1970 року.

Палац збудований в формі трапеції та вміщує понад 300 приміщень, різних за величиною та функціональним призначенням. Його розміри: 50×80×90 м, висота: 28 м. Основний концертний зал розрахований на 3,714 місць. Його внутрішні розміри: довжина 54 м, ширина 48 м, висота 18 м.

«Рідна країна»

Розділи: Календар

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути