chrome firefox opera safari iexplorer

1 червня — Всесвітній день батьків

01 червня 2020 о 12:57
pixabay.com

Це свято зовсім юне: відзначають  його лише вп'яте. Рішення  про відзначення 1 червня Дня батьків (Global Day of Parents) ухвалила 66-а сесія Генеральної Асамблеї ООН 17 жовтня 2012р...

Встановлене воно на вшанування  та утвердження традиційних родинних цінностей, підтримку батьківських єдності, відповідальності,  невтомної  турботи про дітей. Такі якості батьків є цілком природніми,  це спосіб життя  для більшості з нас, тому Всесвітній день батьків об’єднує мільйони мешканців планети.

Саме батьки відповідальні за виховання і захист дитини, за її зростання в атмосфері любові, поваги  та  розуміння, гармонійний розвиток її особистості. Саме батьки – головні вчителі дитини у великій і складній Школі Життя. 

Батьки, здається, важче переживають проблеми своїх дітей, ніж самі діти. Адже причини цих проблем вони часто вбачають у своїх «недопрацюваннях».  Вони почуваються такими собі «хлопчиками (дівчатками)для биття». До речі, в Британії XV-XVIIIст. За провини  карали не королівських спадкоємців, а «призначених» для цього хлопчиків.  Покарання спрацьовувало, адже бавитися королевичі мали право винятково з цими хлопчиками. Тож нерідко виглядає на те, що життя за провини наших нащадків карає нас, батьків.

Але ж яке велике щастя — бути для своїх дітей справжніми, авторитетними  батьками, чий життєвий приклад діти прагнуть наслідувати!.. 

Прекрасно, що родині присвячено чотири свята: День матері, День батька, День батьків і День захисту дітей. Символічно, що також 1 червня відзначається впродовж мало не півстоліття – від 1949р. — Міжнародний день захисту дітей (у деяких країнах – Міжнародний день дітей).

У кожної людини повинне бути щасливе  дитинство. Дуже важливо, щоб любов’ю було зігріте кожне маленьке серце. За це відповідають дорослі, насамперед – мама і тато.

Вітаємо дорогих мам і татусів з їхнім святом.

Нехай у Ваших родинах панують радість і щастя, а щасливі  очі дітей осявають Ваші життєві шляхи.

Команда «Рідної країни»

Розділи: Суспільство

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути