chrome firefox opera safari iexplorer

1 червня — Всесвітній день батьків

01 червня 2020 о 12:57
pixabay.com

Це свято зовсім юне: відзначають  його лише вп'яте. Рішення  про відзначення 1 червня Дня батьків (Global Day of Parents) ухвалила 66-а сесія Генеральної Асамблеї ООН 17 жовтня 2012р...

Встановлене воно на вшанування  та утвердження традиційних родинних цінностей, підтримку батьківських єдності, відповідальності,  невтомної  турботи про дітей. Такі якості батьків є цілком природніми,  це спосіб життя  для більшості з нас, тому Всесвітній день батьків об’єднує мільйони мешканців планети.

Саме батьки відповідальні за виховання і захист дитини, за її зростання в атмосфері любові, поваги  та  розуміння, гармонійний розвиток її особистості. Саме батьки – головні вчителі дитини у великій і складній Школі Життя. 

Батьки, здається, важче переживають проблеми своїх дітей, ніж самі діти. Адже причини цих проблем вони часто вбачають у своїх «недопрацюваннях».  Вони почуваються такими собі «хлопчиками (дівчатками)для биття». До речі, в Британії XV-XVIIIст. За провини  карали не королівських спадкоємців, а «призначених» для цього хлопчиків.  Покарання спрацьовувало, адже бавитися королевичі мали право винятково з цими хлопчиками. Тож нерідко виглядає на те, що життя за провини наших нащадків карає нас, батьків.

Але ж яке велике щастя — бути для своїх дітей справжніми, авторитетними  батьками, чий життєвий приклад діти прагнуть наслідувати!.. 

Прекрасно, що родині присвячено чотири свята: День матері, День батька, День батьків і День захисту дітей. Символічно, що також 1 червня відзначається впродовж мало не півстоліття – від 1949р. — Міжнародний день захисту дітей (у деяких країнах – Міжнародний день дітей).

У кожної людини повинне бути щасливе  дитинство. Дуже важливо, щоб любов’ю було зігріте кожне маленьке серце. За це відповідають дорослі, насамперед – мама і тато.

Вітаємо дорогих мам і татусів з їхнім святом.

Нехай у Ваших родинах панують радість і щастя, а щасливі  очі дітей осявають Ваші життєві шляхи.

Команда «Рідної країни»

Розділи: Суспільство

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути