chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченко єднає Україну: команда «Рідної країни» відзначила День Соборності в Переяславі

22 січня 2021 о 21:37

Команда «Рідної країни» спільно із Заповідником «Переяслав» провела заходи, які були присвячені Дню Соборності України. В міській раді відбувся онлайн круглий стіл, де Микола Томенко виступив з доповіддю «Герої і цінності, які об`єднують сучасну Україну». Активних працівників освіти та культури від фонду «Рідної країни» нагородили «Українськими щорічниками».

Сьогодні нам варто говорити більше про ідеї, події та персонажів, які об`єднують країну. Тарас Шевченко – поодинока особистість, яку шанують і поважають в кожному куточку України, тому наш багаторічний проект «Твій Шевченко» ми активно плануємо розвивати й надалі. Для нас цей рік – це теж своєрідний рік Шевченка, оскільки виповнюється 160 років з дня пам`яті Великого Кобзаря. Ми вважаємо, що в День Соборності важливо показати, що його пам`ять живе. Особливо приємно, що Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» знайшов кошти на реконструкцію Музею Заповіту Т.Г. Шевченка, де був написаний його знаменитий твір, — розповів Микола Томенко і зазначив, що фонд «Рідна країна» теж долучився до відновлення музею. Він також повідомив, що цьогоріч запланована низка просвітницьких заходів на Київщині та Черкащині з нагоди 160-річчя від Дня Пам`яті Шевченка.

Розділи: Суспільство

7 березня

Інші дати
Микола Зінчук
1925 р. –  відомий фольклорист, збирач українських народних казок, казкар, історик, педагог. Зібрав, упорядкував та літературно опрацював збірку «Українські народні казки» в 40 т.  
Розгорнути
Народився Володимир Дахно
(1932, м. Запоріжжя – 2006) - український кінорежисер і художник-аніматор. Створив 23 стрічки, серед яких анімаційна серія «Козаки» та анімаційний фільм «Енеїда».
«Мій почерк – український… "Козаки..." допомогли усім в усіх усюдах українську анімацію одразу ідентифікувати, бо вони були колоритні й незвичайні. Можна сказати, що це була підтримка національної анімації.». (Володимир Дахно).
Розгорнути