chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченко єднає Україну: команда «Рідної країни» відзначила День Соборності в Переяславі

22 січня 2021 о 21:37

Команда «Рідної країни» спільно із Заповідником «Переяслав» провела заходи, які були присвячені Дню Соборності України. В міській раді відбувся онлайн круглий стіл, де Микола Томенко виступив з доповіддю «Герої і цінності, які об`єднують сучасну Україну». Активних працівників освіти та культури від фонду «Рідної країни» нагородили «Українськими щорічниками».

Сьогодні нам варто говорити більше про ідеї, події та персонажів, які об`єднують країну. Тарас Шевченко – поодинока особистість, яку шанують і поважають в кожному куточку України, тому наш багаторічний проект «Твій Шевченко» ми активно плануємо розвивати й надалі. Для нас цей рік – це теж своєрідний рік Шевченка, оскільки виповнюється 160 років з дня пам`яті Великого Кобзаря. Ми вважаємо, що в День Соборності важливо показати, що його пам`ять живе. Особливо приємно, що Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» знайшов кошти на реконструкцію Музею Заповіту Т.Г. Шевченка, де був написаний його знаменитий твір, — розповів Микола Томенко і зазначив, що фонд «Рідна країна» теж долучився до відновлення музею. Він також повідомив, що цьогоріч запланована низка просвітницьких заходів на Київщині та Черкащині з нагоди 160-річчя від Дня Пам`яті Шевченка.

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути