chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченко єднає Україну: команда «Рідної країни» відзначила День Соборності в Переяславі

22 січня 2021 о 21:37

Команда «Рідної країни» спільно із Заповідником «Переяслав» провела заходи, які були присвячені Дню Соборності України. В міській раді відбувся онлайн круглий стіл, де Микола Томенко виступив з доповіддю «Герої і цінності, які об`єднують сучасну Україну». Активних працівників освіти та культури від фонду «Рідної країни» нагородили «Українськими щорічниками».

Сьогодні нам варто говорити більше про ідеї, події та персонажів, які об`єднують країну. Тарас Шевченко – поодинока особистість, яку шанують і поважають в кожному куточку України, тому наш багаторічний проект «Твій Шевченко» ми активно плануємо розвивати й надалі. Для нас цей рік – це теж своєрідний рік Шевченка, оскільки виповнюється 160 років з дня пам`яті Великого Кобзаря. Ми вважаємо, що в День Соборності важливо показати, що його пам`ять живе. Особливо приємно, що Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» знайшов кошти на реконструкцію Музею Заповіту Т.Г. Шевченка, де був написаний його знаменитий твір, — розповів Микола Томенко і зазначив, що фонд «Рідна країна» теж долучився до відновлення музею. Він також повідомив, що цьогоріч запланована низка просвітницьких заходів на Київщині та Черкащині з нагоди 160-річчя від Дня Пам`яті Шевченка.

Розділи: Суспільство

29 вересня

Інші дати
Народився Микола Островський
(1904, с. Вілія Рівненської обл. - 1936) - письменник. Автор романів "Як гартувалася сталь" та "Народжені бурею".
Розгорнути
Народився Михайло Грушевський
(1866 - 1934) — український історик, організатор української науки, політичний діяч і публіцист, голова Центральної Ради (1917—1918), академік, автор понад 2000 наукових праць.
«Біда України в тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна». «Після проголошення самостійності Української Республіки ніхто вже не може ховатися в хащі нейтралітету, бо тепер є боротьба двох держав, України і Великоросії…».
Розгорнути
Народився Карпенко-Карий Іван (Тобілевич Іван Карпович)
(1845 - 1907) — український письменник, драматург, ерудит. Його комедії «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн» - класика світової драматургії.
«Карпенко-Карий був одним з батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література», Іван Франко
Розгорнути