chrome firefox opera safari iexplorer

4 лютого — день пам’яті апостола Тимофія

04 лютого 2021 о 00:59

Ти слідував за мною у вченні, житті, вірі, любові, гонінні та стражданні.

Послання апостола Павла

Той, хто шанує Бога. Таке значення має ім'я Тимофій у перекладі з грецької мови. Серед усіх святих із цим ім'ям найвідомішим є апостол Тимофій, учень святого Павла.

У Новому Заповіті є два послання, написаних на його адресу апостолом Павлом. У них відомий благовісник називає Тимофія своїм «улюбленим учнем», навіть сином.

Саме проповідь та чудеса апостола Павла у малоазійському місті Лістра сприяли наверненню до Христа юного Тимофія. Відтоді він — вірний супутник і помічник святого Павла. Згодом Тимофій став єпископом у місті Ефес.

За ревну проповідь християнства, боротьбу з язичництвом він зазнав у 80-му році мученицької смерті.

У народі 4 лютого підмічали: «Чим більше снігу випаде на Тимофія – Напівзимника, тим більший буде врожай зернових. А якщо опівдні усміхнеться сонце, то закличе у гості весну».

Джерело: УНІАН
Розділи: Традиції

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути