chrome firefox opera safari iexplorer

Фанати Сталіна в Києві 21 століття — столиці Незалежної України?

30 квітня 2021 о 12:44

Учора з друзями, професорами університету — представниками некритичної інфраструктури Києва, які не мають права користуватися громадським транспортом, повторив свій нещодавній рекорд пішої ходи за маршрутом: Київський університет імені Тараса Шевченка — Оболонський сквер поблизу РДА. 

Тепер наша увага торкнулася забудови та вулиць моєї рідної Оболоні, де я живу вже більше 25 років. 

Сказати про хаос забудови останніх років — означає нічого не сказати. Але нині не про це, а про одну із головних вулиць Оболонського району, бо надписи, що це — проспект Героїв СТАЛІНГРАДУ — досі у всій красі?! Нагадаю, що в Росії Сталінград перейменовано на Волгоград у 1961 році. Але це не головне, найважливіше те, що серед вбивць киян та руйнівників Києва Йосип Сталін випереджає навіть Гітлера. Масові сталінсько-берїївські репресії щодо української еліти в Києві призвели до заселення «коренных киевлян» із НКВС та інших сотень структур в системі Комуністичної партії (більшовиків) України. Принагідно поінформую, що в Комуністичній партії (більшовиків) України до голодомору та репресій 30-х років українці становили меншість!

Тепер про СТАЛІНСЬКИЙ ХРЕЩАТИК, який влада Києва вирішала за наші майже 2 мільйони бюджетних гривень… подавати на отримання статусу об’єкту культурної спадщини ЮНЕСКО! 

60-метровий «хмарочос Гінзбурга» — перший хмарочос України — підірвали у вересні 1941 року. фото The Historic Encyclopedia of Kyiv

Дійсно у 19 столітті Хрещатик був однією із найцікавіших в архітектурному плані адміністративно-фінансових вулиць Східної Європи. Чого вартий лише перший хмарочос України — дім Гінзбурга, перша 11-поверхова будівля всієї Російської імперії. Так от, у вересні 1941 року група НКВС за вказівкою Сталіна підірвала та знищила 324 великих житлових та адміністративних будинків на Хрещатику та прилеглих вулицях!

Першим правду про по руйнування підлеглими Сталіна з болем написав Олександр Довженко:«Не німці знищили центр нашої знівеченої столиці, а ми самі… І Лавру висадили в повітря». 

Отож, від «сталінської вибухівки» згоріли 5 найкращих готелів Києва («Континенталь», «Гранд-готель», «Савой»…), центральний поштамт, консерваторія, театр юного глядача, будинок міськради, 5 кращих кінотеатрів, Будинок архітектора і вчених… Знищено багато бібліотек з цінними документами та книгами, а в Київській консерваторії згорів великий орган і майже 200 роялів та піаніно.

Нині ж Хрещатик — це низка будівель в архітектурному стилі сталінського ампіру, реконструйований ЦУМ Ахметова і десятки турецьких, італійських, грузинських…кафе! І ЦЕ Київ подає в ЮНЕСКО?! Видно — все ж таки ментальність «коренных киевлян», які заселилися в квартири репресованих українців та пропагували сталінську ідеологію, досі не просто жива, вона ще й перемагає в КИЄВІ 21 століття, який є столицею НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ!

Микола Томенко, лідер партії "Громадський рух «Рідна країна»

Розділи: Політика

24 травня

Інші дати
Кирило Стеценко
1882 – український композитор, хоровий диригент, культурний і громадський діяч, священик. Створив кобзарську школу; організатор мандрівних хорових капел, засновник музичної бібліотеки. Автор кантат, опер та ін.  
Розгорнути
100-річчя від дня народження Михайла Стельмаха
1912 – Михайло Стельмах – український письменник, драматург, фольклорист. Автор поетичних книжок для дітей, романів «Кров людська – не водиця», «Велика рідня», «Хліб і сіль» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Нехода
(1910, с.Олексіївка, Харківська область – 1963) - український поет, письменник, журналіст. Збірки: «Початок пісні», «Тобі, кохана» та ін.
«У лісі, лісі темному, Де ходить хитрий лис, Росла собі ялинонька І зайчик з нею ріс.» (Іван Нехода)
Розгорнути
Народився Олександр Богомолець
(1881, м. Київ – 1946) - відомого українского патофізіолога, основоположника школи патофізіологів.
Розгорнути