chrome firefox opera safari iexplorer

Про неукраїнський Київ і що робити з Гостинним двором на Подолі?

24 квітня 2021 о 12:54

Учора як пересічний киянин та представник некритичної інфраструктури Києва, який не має права користуватися громадським транспортом, пройшов пішки більше 15 кілометрів за маршрутом проспект Перемоги, 10 — Володимирська, 60 — Оболонський проспект, 22 В.

Важливу роль у моїй пішій прогулянці відіграв Поділ, за який триває непримиренна боротьба забудовників, інтереси яких лобіюються різними структурами влади.

facebook.com/Микола Томенко

Отож, спочатку про розрекламований чиновниками Кличка мегапроект пішохідної зони на Сагайдачного: звісно, жодного музейного чи мистецького закладу для киян та гостей міста я тут не знайшов, проте помилувався турецькою кухнею ХАЛЯЛЬ, японським рестораном рестораном — МУРАКАМІ, Pizza Factory “УГОЛЬОК», SHATUN PUB, MOMO,STAR BURGER, BORJOMI... 

І на завершення побачив, що знаменита скульптурна композиція козаків нині презентує тематичний заклад…ARGENTINA GRILL! Усе це — «київське і неукраїнське туристичне диво» завершує пафосна вивіска «І❤️POdIL, напевно, для іноземців, які приїхали в Київ — саме задля любові та поваги до POdIL та оглядове колесо, розміщення якого в історичній частині міста є типовим історико-архітектурним навіглаством чиновників!

facebook.com/Микола Томенко

А тепер про долю Гостинного двору. Мої консультації з археологами та істориками дають право на однозначний висновок: необхідно спочатку провести археологічні розкопки довкола та під Гостинним двором, де в 70-роках відкрили вулиці середньовічного міста під назвою Київські Помпеї, а вже потім — реконструкція об‘єкту за проектом, який отримає найбільшу підтримку фахівців та громади.

Детальніше про це в моїй окремій статті.

П.С. Про турецько-італійський Хрещатик на тлі Сталінського ампіру та ЦУМУ Ахметова, який за 1,8 НАШИХ мільйонів гривень чиновники Києва готують на статус пам’ятки ЮНЕСКО від України згодом…

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

8 травня

Інші дати
Микола Козловський
1921 –  український майстер фотографічних справ. Лауреат Шевченківської премії за фотоальбом «Києве мій».  
Розгорнути
Народився Данило Лідер
(1917, с. Вікторівка, Росія - 2002) - художник театру, педагог. Народний художник України. Серед найвідоміших робіт: оформлення вистав "Ярослав Мудрий" І. Кочерги, "Король Лір" В. Шекспіра, "Дядя Ваня" А. Чехова, "Візит старої дами" Ф. Дюрренматта, "Тев'є-Тевель" за Шолом Алейхемом.
Розгорнути
Народилася Надія Кибальчич
(1878, с. Ясногород Житомирської обл. - 1914) - українська письменниця, перекладачка. Автор книжок "Поезії", "Дитячі оповідання", "Малий Ніно", "Спогади кота Сивка" та ін.
Розгорнути
Народився Василь Вовк-Карачевський
(1834, с. Дуболучівка Чернігівської обл. - 1893) - український громадсько-культурний діяч, публіцист, перекладач, Автор публіцистичних сатей, історичних досліджень ("Канів і його коротка історія"), перекладів праць М. Костомарова, М. Дашкевича, В. Антоновича.
Розгорнути