chrome firefox opera safari iexplorer

Про неукраїнський Київ і що робити з Гостинним двором на Подолі?

24 квітня 2021 о 12:54

Учора як пересічний киянин та представник некритичної інфраструктури Києва, який не має права користуватися громадським транспортом, пройшов пішки більше 15 кілометрів за маршрутом проспект Перемоги, 10 — Володимирська, 60 — Оболонський проспект, 22 В.

Важливу роль у моїй пішій прогулянці відіграв Поділ, за який триває непримиренна боротьба забудовників, інтереси яких лобіюються різними структурами влади.

facebook.com/Микола Томенко

Отож, спочатку про розрекламований чиновниками Кличка мегапроект пішохідної зони на Сагайдачного: звісно, жодного музейного чи мистецького закладу для киян та гостей міста я тут не знайшов, проте помилувався турецькою кухнею ХАЛЯЛЬ, японським рестораном рестораном — МУРАКАМІ, Pizza Factory “УГОЛЬОК», SHATUN PUB, MOMO,STAR BURGER, BORJOMI... 

І на завершення побачив, що знаменита скульптурна композиція козаків нині презентує тематичний заклад…ARGENTINA GRILL! Усе це — «київське і неукраїнське туристичне диво» завершує пафосна вивіска «І❤️POdIL, напевно, для іноземців, які приїхали в Київ — саме задля любові та поваги до POdIL та оглядове колесо, розміщення якого в історичній частині міста є типовим історико-архітектурним навіглаством чиновників!

facebook.com/Микола Томенко

А тепер про долю Гостинного двору. Мої консультації з археологами та істориками дають право на однозначний висновок: необхідно спочатку провести археологічні розкопки довкола та під Гостинним двором, де в 70-роках відкрили вулиці середньовічного міста під назвою Київські Помпеї, а вже потім — реконструкція об‘єкту за проектом, який отримає найбільшу підтримку фахівців та громади.

Детальніше про це в моїй окремій статті.

П.С. Про турецько-італійський Хрещатик на тлі Сталінського ампіру та ЦУМУ Ахметова, який за 1,8 НАШИХ мільйонів гривень чиновники Києва готують на статус пам’ятки ЮНЕСКО від України згодом…

Микола Томенко, очільник Громадського руху «Рідна країна»

Розділи: Політика

30 листопада

Інші дати
Володимир Рибак
 (1971, м. Горлівка Донецької обл. – 2014) – український політик, депутат Горлівської міськради, закатований сепаратистами за спробу зірвати прапор самопроголошеної ДНР і замінити його українським стягом. Герой України.
 
Розгорнути
Народився Назарій Яремчук
(1951, с. Рівня, Чернівецька область – 1995) – популярний український естрадний співак (тенор). Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка за концертну діяльність 1973 – 1995 років (посмертно).
Розгорнути
Народився Ярослав Стельмах
(1949, м. Київ - 2001 - український драматург, прозаїк, перекладач. Автор п'єс "Шкільна драма", "Провінціалки", "Емма" та ін., а також кількох кіносценаріїв та книжок для дітей.
Розгорнути