chrome firefox opera safari iexplorer

КМДА сумнівається, що 1530-річний Київ заснований в 482 році

07 серпня 2012 о 08:53

У КМДА не погоджуються з тим, що 482 рік є датою заснування Києва, але визнають, що столиці 1530 років. «Можливо, КМДА не розуміє, що якщо від поточного року відняти 1530, то й отримаємо 482 рік», — так депутат Київради (БЮТ-Батьківщина) Олександр Бригинець прокоментував відповідь КМДА на запит щодо встановлення біля назви міста Києва дату його заснування — «482».

Нагадаємо, нещодавно О. Бригинець заявив, що через порушення європейських традицій та норм геральдики, які допустила КМДА, відвідувачі Києва переконані, що нашому місту не понад 1500 років, а лише 482 роки.

«Київська влада так і не зрозуміла, що відповідно до норм геральдики, цифра біля назви міста на в’їзді не означає кількість років, а означає дату заснування міста. На жаль, і зараз КМДА продовжу соромити столицю України, повідомляючи, що Київ ровесник Івана Грозного, тобто втричі молодший, ніж є насправді», — наголосив О. Бригинець.

У відповіді КМДА зазначається: «дата заснування Києва – 482 рік є умовною, тому заміна напису «1530» біля назви міста на в’їзді до Києва на «482» вважається передчасною». Разом з тим КМДА в кінці року демонтує напис «1530», оскільки у 2013 році цифра «1530» буде застарілою. А поставити дату «482» київська влада не погодилось, тому що вважає дату — 482 рік заснування – неостаточною.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути