chrome firefox opera safari iexplorer

КМДА сумнівається, що 1530-річний Київ заснований в 482 році

07 серпня 2012 о 08:53

У КМДА не погоджуються з тим, що 482 рік є датою заснування Києва, але визнають, що столиці 1530 років. «Можливо, КМДА не розуміє, що якщо від поточного року відняти 1530, то й отримаємо 482 рік», — так депутат Київради (БЮТ-Батьківщина) Олександр Бригинець прокоментував відповідь КМДА на запит щодо встановлення біля назви міста Києва дату його заснування — «482».

Нагадаємо, нещодавно О. Бригинець заявив, що через порушення європейських традицій та норм геральдики, які допустила КМДА, відвідувачі Києва переконані, що нашому місту не понад 1500 років, а лише 482 роки.

«Київська влада так і не зрозуміла, що відповідно до норм геральдики, цифра біля назви міста на в’їзді не означає кількість років, а означає дату заснування міста. На жаль, і зараз КМДА продовжу соромити столицю України, повідомляючи, що Київ ровесник Івана Грозного, тобто втричі молодший, ніж є насправді», — наголосив О. Бригинець.

У відповіді КМДА зазначається: «дата заснування Києва – 482 рік є умовною, тому заміна напису «1530» біля назви міста на в’їзді до Києва на «482» вважається передчасною». Разом з тим КМДА в кінці року демонтує напис «1530», оскільки у 2013 році цифра «1530» буде застарілою. А поставити дату «482» київська влада не погодилось, тому що вважає дату — 482 рік заснування – неостаточною.

Розділи: Суспільство

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути