chrome firefox opera safari iexplorer

Перший у світі пам’ятник сину Моцарта встановлять у Львові

30 квітня 2021 о 21:29

Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, наукове товариство Mozartiana Galicia та Міжнародна фундація Моцартеум у Зальцбурзі ініціюють встановлення у Львові першого у світі пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту до 230-річчя від народження композитора.

«Пам’ятник Моцарту не тільки стане туристичною родзинкою, а і підтвердить, що класична музика – не музейний експонат, що відноситься до конкретної історичної епохи, а є безперервною культурною традицією, яка об'єднує покоління крізь століття, держави та кордони. Так і Моцарт – через понад пів століття радянських заборон, повернеться до міста, яке він обрав своєю музичною Батьківщиною, щоб нагадати всім про європейську історію Львова», – сказала засновниця та артдиректорка фестивалю Оксана Линів.

Як зазначають ініціатори, 29 квітня на виконавчому комітеті Львівської міської ради ухвалили офіційне рішення щодо реалізації проєкту. Скульптурну алегорію в сучасному стилі виконає віденський скульптор Себастіан Швайкерт.

«Проєкт – надзвичайно важливий для зміцнення культурно-історичних відносин між Австрією та Україною, Львовом та Зальцбургом», – наголосили ініціатори проєкту.

Франц Ксавер Моцарт – син геніального Вольфганга Амадея Моцарта, знаний педагог, піаніст, диригент, композитор. У 1808–1838 рр. жив у Львові й активно творив музичне середовище міста. Він заснував хорове Товариство святої Цецилії, яке стало першою музичною спілкою міста, долучивши Львів до грона важливих європейських музичних центрів.

Цього року LvivMozArt у Львові відбудеться 26-29 серпня.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Культурна

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути