chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві запустили бронзове серце, присвячене Амосову

20 травня 2021 о 13:20

На фасаді будинку по вулиці Богдана Хмельницького, 42, де жив видатний кардіохірург Микола Амосов, встановили 29-ту мініскульптурку туристичного проєкту “Шукай”.

Це інтерактивне бронзове серце: якщо натиснути на кнопку поряд, то воно пульсує 70 разів на хвилину, як при спокійному серцебитті людини.

«Над скульптуркою працювали 5 місяців. Довелося двічі переробляти вже готову мініатюру. Спершу серцебиття мало лунати з вмонтованого динаміка, але шум вулиці Богдана Хмельницького, вимощеної бруківкою, заглушав усі звуки. Тоді встановили вібромоторчик, довго підбирали силу вібрації, щоб було відчутно, що серце пульсує», — розповідає Юлія Бевзенко, авторка проекту «Шукай».

Легенда скульптурки: Натисни на мене – і відчуєш серцебиття.

Чимало часу зайняв збір дозволів і підготовка до встановлення, адже скульптурка повинна бути постійно підключена до електрики.

Щоб серце було анатомічно правильне, скульптора Юрія Білявського консультував кардіохірург Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.

“На початковому етапі ми мало не змоделювали хворе серце. Але ми серйозно ставимося до нашого проєкту, тому пішли до Василя Васильовича. Він одразу поставив діагноз нашому макетові з вадою. Зате тепер певні, що зробили скульптурку здорового серця,” – зауважила Юлія Бевзенко.

Присвячена мініскульптурка видатному хірургу, інженеру, кібернетику, письменнику, громадському діячу, науковцю Миколі Амосову.Він першим в Україні почав проводити операції на серці. Власноручно сконструював апарат штучного кровообігу. Загалом розробив більше 20 медичних приладів. У 1965 році здійснив справжній прорив у світовій медицині – успішно вшив протез серцевого клапана з антитромботичним покриттям. Пізніше такі протези почали встановлювати в усьому світі.

Загалом за три роки проєкту у столиці встановили вже 29 скульптурок “Шукай”, присвячених символам столиці і видатним киянам – золота туфелька Сержа Лифаря, годинник П’єра Брульона, гелікоптер Сікорського за ранніми кресленнями. Біля кожної мініатюри є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися її історію. Створені інтерактивні карти та екскурсійні маршрути, аби люди легко їх знаходили.

Цього року в планах ще мінімум 5 нових скульптурок.

Детальніше про проект «Шукай» — ТУТ

Розділи: Унікальне

18 червня

Інші дати
Олександр Пучківський
 1881 – український отоларинголог, розробник української медичної термінології. Склав перший український підручник з отоларингології, запропонував низку методів оперативного втручання при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Розгорнути
Народився Феофан Прокопович
(1681, м. Київ — 1736) — українського теолога, письменника, вченого, ректора Київської академії (1710-16 рр.), релігійного діяча.  
«Всього не можна охопити навіть думкою.» (Феофан Прокопович)
Розгорнути