chrome firefox opera safari iexplorer

У Вінницькому зоопарку народилося маля лами, а в Харкові — бізоненя

28 травня 2021 о 12:00

У Вінниці в Подільському зоопарку з’явилося на світ малятко лами. Про це повідомляє Укрінформ.

«Весь час малюк поряд із мамою. Він добре споживає материнське молоко. Неподалік від них гордо походжає батько малюка. Народження потомства він сприйняв спокійно, тож потреби відокремлювати його в інший вольєр немає», – цитує видання директора Подільського зоопарку Євгена Ткачика.

За його словами, вага новонародженого – близько 30 кілограмів. Появу малюка в родині лам у зоопарку вважають подарунком від Миколи Чудотворця, позаяк дитинча народилося у суботу, 22 травня, в день святого.

Поповнення і в ландшафтному «Фельдман Екопарку», що на кільцевій дорозі в Харкові — перший малюк народився у бізонів.

«Дитинча в родині бізонів з'явилося тиждень тому. Воно зовсім маленьке, в десятки разів менше за своїх батьків-велетнів, але підростає прямо на очах. Від мами воно ні на хвилину не відходить, майже весь час їсть молоко», – зазначив завідувач сектору «Копитні» Сергій Попов.

За його словами, стать малюка ще точно не визначили, а ім'я, за традицією, пропонують вибрати в соцмережах.

"Побачити малюка разом з родичами – в стаді бізонів один самець і три самки – можна в просторому вольєрі, розташованому поруч із зоною «Триозер’я».

Бізони прибули до Харкова 2019 року з біозаповідника «Асканія-Нова».

«Судячи з появи первістка, вони повністю адаптувалися. Розраховуємо збільшити поголів'я і розширити територію вольєра ще на кілька гектарів. Це буде окремий сафарі-комплекс, де поруч з бізонами оселяться інші великі копитні, а також птахи і, можливо, хижаки», – розповів Попов.

Розділи: Туристична

9 грудня

Інші дати
Народився Борис Грінченко
(1863, с. Вільховий Яр, Сумська область - 1910) — український письменник, педагог, лексикограф, літературознавець, громадсько-культурний діяч. Автор фундаментальних етнографічних, мовознавчих, літературознавчих та педагогічних праць, історичних нарисів, перших підручників з української мови й літератури. Укладач чотиритомного тлумачного «Словаря української мови». Один із організаторів і керівників товариства «Просвіта».
Ще не вмерла Україна, Але може вмерти: Ви самі її, ледачі, Ведете до смерти! Не хваліться, що жива ще Наша воля й слава: Зрада їх давно стоптала, Продала, лукава! (Борис Грінченко)
Розгорнути
Народився Борис Тен (Микола Хомичевський)
(1987, с. Устенське Друге Рівненської обл. -1983) - український перекладач, педагог. Автор збірки сонетів "Зоряні сади", перекладів творів Есхіла, Гомера, Аристофана, Ф. Шиллера, А. Міцкевича, О. Пушкіна, Л. Толстого та ін. класиків світової літератури.
Розгорнути