chrome firefox opera safari iexplorer

Живе Шевченкове слово — де почути на «Рідній країні»

22 травня 2021 о 12:43

Сьогодні, 22 травня, у день 160-річчя повернення Тараса Шевченка в Україну нагадуємо про світоглядні аудіопроекти команди «Рідної країни» на Національної радіокомпанії України.

Отож, на нашому сайті ridna.ua в розділі ОСВІЧЕНА та підрозділі АУДІОПРОЕКТИ Ви можете послухати твори Тараса Шевченка у виконанні знаменитих акторів Наталії УЖВІЙ, Ольги КУСЕНКО, Віталія РОЗСТАЛЬНОГО, Миколи ПЕТРЕНКА на диску «КОБЗАР».

І спеціальний бонус ювілейного дня: сьогоднішній іменинник, знаний український письменник, драматург і актор Марко КРОПИВНИЦЬКИЙ читає знамениті поезії Тараса Шевченка «Минають дні» й «Думи мої» на диску «КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ: живі голоси» (запис голосу Марка Кропивницького від 1906 року).

Розділи: Освічена

17 липня

Інші дати
Микола Миклухо-Маклай
1846 – російський мандрівник українського походження, антрополог, етнограф, географ, гуманіст. Дослідник, що став «каарам-тамо» (людиною з Місяця) для багатьох тубільців і науковим авторитетом для освічених європейців.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути