chrome firefox opera safari iexplorer

Живе Шевченкове слово — де почути на «Рідній країні»

22 травня 2021 о 12:43

Сьогодні, 22 травня, у день 160-річчя повернення Тараса Шевченка в Україну нагадуємо про світоглядні аудіопроекти команди «Рідної країни» на Національної радіокомпанії України.

Отож, на нашому сайті ridna.ua в розділі ОСВІЧЕНА та підрозділі АУДІОПРОЕКТИ Ви можете послухати твори Тараса Шевченка у виконанні знаменитих акторів Наталії УЖВІЙ, Ольги КУСЕНКО, Віталія РОЗСТАЛЬНОГО, Миколи ПЕТРЕНКА на диску «КОБЗАР».

І спеціальний бонус ювілейного дня: сьогоднішній іменинник, знаний український письменник, драматург і актор Марко КРОПИВНИЦЬКИЙ читає знамениті поезії Тараса Шевченка «Минають дні» й «Думи мої» на диску «КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ: живі голоси» (запис голосу Марка Кропивницького від 1906 року).

Розділи: Освічена

9 червня

Інші дати
Володимир Войцюк
1930 –  український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.
Розгорнути
9 червня відзначають:
  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  • Шавуот.
Розгорнути
Народився Іван Мар'яненко
(Петлішенко) (1878, с.Мар'янівка, Кіровоградська область - 1962)  – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».  
Ця п'єса почалася вже давно, І лиш тепер збагнув я: то вистава, де кожен власну сутність загубивши, і дивиться, і грає. Не живе (Василь Стус)
Розгорнути
Народився Олександр Яната
(1888, м. Миколаїв – 1938) – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Кончі-Заспі та Каневі.
 
Розгорнути