chrome firefox opera safari iexplorer

День тренера: в Україні з'явилося нове свято

25 червня 2021 о 15:46

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ щодо започаткування в Україні професійного свята — День тренера, яке відзначатимуть щороку 19 липня.

«На підтримку ініціативи працівників сфери фізичної культури і спорту України», — йдеться в Указі глави держави.

«За вашу віддану працю, за титанічну роботу, за підтримку та можливість завжди на вас покластися, за всі ночі без сна через хвилювання за команду, за всі ті переживання під час виступів спортсменів, за великі перемоги, які без вас точно б не відбулися, — прокоментував міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт. — Іноді, ми забуваємо про важливість цієї професії та забуваємо про тих, хто стоїть за спинами чемпіонів. Але, вже не сьогодні. Адже кожного року, 19 липня, ми будемо вітати наших тренерів та дякувати їм за можливість перемагати. Та відтепер будемо розуміти, що перемога — це не тільки заслуга однієї людини, а плідна праця цілої команди».

Нагадаємо, календар професійних свят наразі охоплює понад 70  спеціальностей та професій. Встановлені професійні свята щорічно відзначаються в Україні.

18 серпня

Інші дати
Василь Бородай 
1917–український скульптор, майстер станкової і монументальної скульптури. Лауреат багатьох премій. Роботи: меморіальний комплекс «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.», пам’ятник Лесі Українці в Маріїнському парку (Київ), пам’ятник Т. Шевченку (Нью-Йорк, США) та ін.
Розгорнути
Народився Олександр Кониський
(1836, с.Переходівка, Чернігівська область – 1900) - український перекладач, письменник, видавець, педагог, громадський діяч. Автор слів пісні «Молитва за Україну».
Боже великий, єдиний, Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни (Олександр Кониський)
Розгорнути