chrome firefox opera safari iexplorer

У Яготині буде Шевченківська алея

02 липня 2021 о 18:15

Алея в Яготині на Київщині постане між флігелем, де жив Шевченко та картинною галереєю міста. Про це розповів очільник фонду «Рідна країна» Микола Томенко.

«Рідна країна» для рідного Яготина! Побували у славному, пошанованому Тарасом Шевченком, місті Яготині. Як і обіцяли, працюємо над проектом створення Шевченківської між знаменитим флігелем, де жив Кобзар та картинною галереєю міста, — повідомив Микола Томенко. — Також відвідали та підтримали просвітницькими та спортивними подарунками місцеву спортшколу, бібліотеку та третю школу. Подяка кафедрі ландшафтного дизайну НУБІП та її очільниці пані Олені Колесніченко за консультації та поради. Спасибі Володимиру Лісовому і команді — за організацію та підтримку!".

Музей «Флігель Тараса Шевченка» — один із семи відділів Яготинського державного історичного музею. 

Свого часу флігель був частиною маєтку князя Миколи Рєпніна — його використовували як готель для його гостей. Саме тут зупинявся Тарас Шевченко під час перебування в Яготині 1843 року, потім — у 1845 та 1859 рр. Тут він писав, малював. Зокрема, його рукою були розписані стіни флігеля (розписи, на жаль, збереглися лише на фото).

У флігелі в Яготині Шевченко написав російською мовою поему "Тризна", присвятивши твір Варварі Рєпніній. 

Під час перебування Шевченка в Яготині у флігелі збиралася місцева інтелігенція, щоб послухати твори Кобзаря.

Будинок-флігель, який уцілів у роки більшовицької революції, зазнав значних руйнувань під час Другої світової війни. Відбудовою флігеля займався колишній директор Яготинського державного історичного музею Олександр Непорожній. Його задум втілили вже по його смерті — у вересні 2003 року відроджено пам'ятку, яку в народі назвали «флігелем Шевченка».

Розділи: Громадянська

27 вересня

Інші дати
Народився Микола Надемський
(1892, м. Київ – 1937) – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Розгорнути
Народився Григорій Світлицький
(1872, м. Київ, - 1948) - український художник, майстер світлових контрастів.  Автор картин "Місячна ніч в Україні", "Місячна соната", "Листя шелестить", "Зійшов місяць", "Рідний край".
Розгорнути
Народився Олександр Вербицький
(1875,  м. Севастополь - 1958) - український архітектор, автор проекту сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
Розгорнути
Народився Лев Силенко
(1921 – 2008) – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» - священної книги РУНВіри.
«Людина, яка не любить свою Вітчизну, втратила все»
Розгорнути