chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко пропонує меценатам та політикам допомогти шевченківським музеям експонатами

22 березня 2014 о 12:27

В рамках проекту «Твій Шевченко» Голова Фонду «Рідна країна» Микола Томенко та представник Фонду в Черкаській області Володимир Гресь сьогодні провели зустріч з колективом Музею Тараса Шевченка у Каневі.

Микола Томенко поінформував про проекти, які здійснив та буде здійснювати протягом року Фонд «Рідна країна» з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка.

За його словами, на проектах, які вже реалізовані, Фонд не зупиняється. Зокрема, М. Томенко розповів про нову ініціативу, згідно з якою Фонд «Рідна країна» звернувся до бізнесменів та політиків, щоб вони в рік 200-річчя Шевченка пішли на те, щоб зі своїх приватних колекцій передали до шевченківських музеїв оригінальні та автентичні речі, пов’язані з Тарасом Шевченком, яких сьогодні бракує у багатьох музеях.

Микола Томенко повідомив, що на його заклик вже відгукнувся народний депутат Ігор Шаров, який передав для Канівського музею відомий портрет родича Тараса Шевченка Фотія Красицького 1910 року.

М. Томенко передав цей портрет музею, а також в рамках іншого проекту Фонду – «Українська книжка – дітям» – подарував дитячі книжки українською мовою, видані видавництвом «Веселка», для всіх дошкільних закладів міста Канева.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути