chrome firefox opera safari iexplorer

Про теорію українського кохання

14 лютого 2022 о 11:54

У своїй книжці «Теорія українського кохання» Микола Томенко досліджував специфіку вживання в українській культурі слів «кохання» і «любов», і прийшов до висновку, що семантично вони доволі відчутно різняться. 

Виходячи з традиції вживання понять КОХАННЯ і ЛЮБОВ, а також змістовного навантаження, якого вони набувають у поезії, літературі, фольклорі можна твердити: кохання характеризується поетичним та ірраціональним змістом стосунків; почуттєвістю та романтизмом як невід’ємними рисами.

Статеві стосунки ніколи не були домінантою в коханні, хоча завжди мали неповторне і загадкове звучання. Кохання — це самозречення, це принесення себе в жертву своїм почуттям і пристрастям; любов — взаємопідтримка, прагнення щонайперше допомогти, а вже потім — отримати щось для свого духовного життя, а отже, для себе. 

Любов характеризує більш сталі стосунки, що, як правило, формалізуються в подружнє життя. Любов не втрачає почуттєвості, хоча вже й не має стану поетичної закоханості. Статеве життя є невід’ємною, але дещо буденною складовою частиною гармонії в стосунках.

Кохання — це таємниця, а любов — це ключ від неї. Як правило, кохання закінчується тоді, коли втрачається його загадковість і неповторність.

Тож, ідеалом українського кохання-любові є прагнення здобути любов, не втративши кохання.

Ми Вам допоможемо у цьому, запропонувавши короткий словничок слів, які можна використати для висловлення Ваших романтичних почуттів.

Кохання: Бажане, Безгрішне,Безмежне, Безмірне, Безталанне, Божевільне, Вистраждане, Всевладне, Гірке, Глибоке, Горде, Епізодичне, Жертовне, Загадкове, Запальне, Запізніле, Згасаюче, Зневажене, Золоте, Ідеальне, Ірраціональне, Лагідне, Лебедине, Ліричне, Небачене, Небесне, Небувале, Невинне, Незбагненне, Неземне, Незнане, Неповторне, Неприховане, Нестримне, Нечуване, Огнисте, Омріяне, П'янке, Палке, Пекуче, Перше, Піднесене, Платонічне, Поетичне, Пристрасне, Райське, Раннє, Романтичне, Самозречене, Сентиментальне, Сердечне, Споглядальне, Таємниче, Фантастичне, Фатальне, Чисте, Чутливе, Шалене, Швидкоплинне, Юне.

Любов: Безвинна, Безкорисна, Безсмертна, Благородна, Божественна, Велика, Висока, Вища, Вірна, Вічна, Вогнекрила, Всеперемагаюча, Всетворяща!

https://news.obozrevatel.com/ukr/society/pro-teoriyu-ukrainskogo-kohannya.htm?fbclid=IwAR0_mCNhQnp2WZ0MjTIcmkU6Aarv3XFMdCQXIJd3gg61givdBQAbyq8Bn7I

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути