chrome firefox opera safari iexplorer

У Петриківці в руїнах знайшли раритетні мальовки

29 лютого 2016 о 15:00

Раритетні петриківські мальовки знайшли на руїнах фабрики художнього розпису «Дружба» в селищі Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Під час імпровізованої етнографічної експедиції Петриківкою молоді люди оглянули понівечену будівлю колишньої фабрики. Під завалами з цегли натрапили на стос зіжмаканого паперу. Це виявилися три роботи корифеїв петриківського розпису, які вважались втраченими, – дві мальовки Василя Соколенка та одна Андрія Пікуша, а також робота автора Мелюти (інформації про майстра не збереглось).
Твори петриківських художників датуються кінцем 60 – початком 70-х років минулого століття. Один з них присвячений 100-річчю з дня народження Лесі Українки, вважає Ігор Лісний.

«Мальовки Соколенка формату А5, одна з них наполовину розірвана, а мальовка Пікуша та Мелюти – формату А3. Всі мальовки в досить понівеченому стані. Адже зберігалися вони в купці цегли вперемішку зі сміттям. Усі так чи інакше пошкоджені, зі слідами плісняви, кольори вицвілі. Мистецька цінність цих розписів дуже висока: Пікуш та Соколенко – визнані майстри, тому місце цим мальовкам – у музеї. На фабриці ці мальовки виконували роль навчальних, адже висіли на стенді в музеї. Також було знайдено багато документів – рахунки, листи, листівки тощо. Всі папери дуже зіпсовані», – розповів Ігор Лісний.

За радянських часів на фабриці художнього розпису «Дружба» у Петриківці працювало близько півтисячі людей. Вони займалися художнім розписом сувенірів. Вироби експортували до 80 країн світу. У 2000-х роках підприємство припинило існування, будівля потрапила в приватні руки. А 2007-го року невідомі вирізали і вивезли ще вціліле металеве обладнання фабрики.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

14 грудня

Інші дати
Народився Данило Апостол
(1654, с.Великі Сорочинці, Полтавська область - 1734) — український військовий і державний діяч кінця 17 — першої половини 18 століття, гетьман Лівобережної України в 1727—1734 роках.
Розгорнути
Народився Михайло Старицький
(1840, с.Кліщинці, Черкаська область – 1904) – українського письменника, режисера, театрального і громадського діяча. Він - автор п'єс «Богдан Хмельницький», «Маруся Богуславка», «Різдвяна ніч», «За двома зайцями».
Ніч яка, Господи, місячна зоряна, Видно, хоч голки збирай, Вийди, коханая, працею зморена, Хоч на хвилиноньку в гай! Сядем укупочці тут під калиною, І над панами я пан! Глянь, моя рибонько, - срібною хвилею Стелиться в полі туман. (Михайло Старицький)
Розгорнути
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Відзначається у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Розгорнути

Новини Дивитися всі