chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні дорожчає алкоголь

03 березня 2016 о 10:30

Від сьогодні в Україні зростає акцизний збір на міцні спиртні напої. Відтак зросте й вартість самого алкоголю.

Виробники горілки ініціюють підвищення мінімальної ціни на свою продукцію. Через підвищення з 1 березня акцизного збору мінімальна ціна виросте до 70 грн за півлітрову пляшку. Про це повідомив гендиректор асоціації Укргорілка Володимир Остапюк.

За його словами, така ціна обґрунтована тим, що з 1 березня підвищується акцизний збір. «Якщо раніше в вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн, то з 1 березня ця сума складе 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ», — говорить він.

При цьому Володимир Остап’юк зазначив, що підвищення акцизу з 1 березня зовсім не означає, що в той же день ціна на горілку в торгових точках підвищиться. «Між постачальниками і мережами є певні домовленості щодо обсягів поставок, в кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полиці повинна протягом найближчого тижня», – зазначив Остапюк.

Окрім горілки, подорожає і вино. За оцінками директора асоціації Виноградарі і Винороби України Сергія Михайлечко, в залежності від виду, вартість вина зросте на 15-20%.

«Для нижчого і середнього сегмента, якому ще вдається зберегти свого покупця, це серйозного подорожчання», — говорить він. Нагадаємо, акциз на кріплене вино і ігристе вино збільшений в 2 рази – до 2,48 грн/літр, 7,16 грн/літр і 10,4 грн/літр відповідно.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу, зокрема, за підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої на 50%. З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50%, до 105,8 грн/літр 100% спирту.

Джерело: tvoemisto.tv
Розділи: Суспільство

6 липня

Інші дати
Народився Іван Левинський
(1851, м.Долина, Івано-Франківська область – 1919)український архітектор, педагог, громадський діяч. Спроектував і спорудив багато будинків, палаци Рильських та Дзідушицьких, готель «Жорж» у Львові, греко-католицький храм у Києві, каплиці, санаторії, лікарні.
 
Розгорнути
Народився Іван Тиктор
(1896, смт. Красне, Львівська область – 1982)український громадський і політичний діяч, видавець і редактор. Власник до 1939 найбільшого львівського українського видавничого концерну «Українська Преса». Засновник часописів «Новий час», «Наш прапор», «Народна справа», «Комар», «Дзвіночок», «Ранок», «Наш лемко».
 
Розгорнути
Народився Степан Ленкавський
(1904, с.Угорники, Івано-Франківська область – 1977)український політичний діяч, публіцист. Автор «Декалогу» («Десять заповідей українського націоналіста»,).
 
«1. Здобудеш Українську Державу або загинеш у боротьбі за Неї. 2. Не дозволиш нікому плямити слави, ні чести Твоєї Нації. 3. Пам'ятатимеш про великі дні наших Визвольних змагань. 4. Будеш гордий з того, що є спадкоємцем боротьби за славу Великого Тризуба. « (з «Декалогу українського націоналіста»).
Розгорнути