chrome firefox opera safari iexplorer

У Франції відреставрують козацьку чайку

21 червня 2016 о 14:00

У Франції розпочалася реставрація козацької чайки, яка має представляти Україну на морських святах у Бресті вже у липні.

Козацька чайка «Пресвята Покрова» є реконструкцією історичного традиційного судна козацької доби в України. Це єдиний тип, що використовувався для морської та річкової навігації зафіксований в історичних довідках та документах.

Спущена на воду річки Дніпро в 1991 році, чайка була збудована у місті Львові ентузіастами львівського козацького товариства Кіш під керівництвом художника — реконструктора Василя Качмара. Реконструкція виявилась напрочуд точна, так як через 10 років після її реалізації з дна Дніпра в районі Запоріжжя підняли затонулий човен козацької епохи, який мав майже такі ж параметри.

Вирушивши в морські мандри, «Пресвята Покрова» пройшла тисячі морських миль, гідно представляючи Україну на різноманітних морських заходах в Європі, від теплого Середземномор’я до прохолодного норвезького моря та атлантичних просторів.

Завжди українська чайка викликала цікавість та симпатію в людей, будучи однолітком нашої незалежності відкривала для світу Україну з її морськими традиціями . «Пресвята Покрова» була представником народної дипломатії та культурного обміну на найбільших морських фестивалях старовинних кораблів, таких як «Brest- 1996»( Брест, Франція), «Sail-1995» (Амстердам, Голландія), «Armada de Liberte-1996» (Руан, Франція), довколосвітня регата «Southamton-1994» ( Великобританія) та інші.

Після довгих мандрів з кораблем склалась кризова ситуація — з минулої осені він перебуває в порту французького міста Понт Авен на атлантичному узбережжі, потребуючи нагального ремонту як корпусу, так і мотору для повернення в Україну та продовження навігації для популяризації українських традицій та історії.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути