chrome firefox opera safari iexplorer

Жити по-новому: більше 72% українців вважають себе бідними

19 липня 2016 о 11:18

Досить шокуючими, хоча й передбачуваними, виявилися дані Держстату: кількість вітчизняних домогосподарств, котрі відносять себе до бідної частини населення, збільшилася в минулому році в 1,3 раза порівняно з 2008 роком, i «виросла» із 56,9 до 72,3%.

Не «пасе задніх» і середній клас: опора усіх демократичних держав, у нашій країні цей прошарок суспільства зменшився у 2,7 раза (з 1,9% в 2008 році до 0,7% в 2015 році). У 1,5 раза зменшилася за той же період і кількість домогосподарств, які назвали себе проміжною категорією — не зовсім бідними, проте і не «середняками» — із 41,2 до 27,0%.

А стосовно питань про те, як змінився їхнiй матеріальний добробут у 2015 порівняно з попереднім, 2014, роком, то тільки 4,4% представників домогосподарств вважають, що він покращився, 30% — не змінився, а 65,7% переконані, що він став гіршим.

Щодо прогнозів на поточний рік, то, з огляду на перше півріччя 2016, ніхто не тішить себе райдужними ілюзіями, й половина домогосподарств прогнозує погіршення свого матеріального становища, 41,6% вважають, що залишаться на тому ж рівні, а частка оптимістів становить лише 5,4%, (це ті, хто сподівається, що їхній добробут таки поліпшиться).

14 грудня

Інші дати
Народився Данило Апостол
(1654, с.Великі Сорочинці, Полтавська область - 1734) — український військовий і державний діяч кінця 17 — першої половини 18 століття, гетьман Лівобережної України в 1727—1734 роках.
Розгорнути
Народився Михайло Старицький
(1840, с.Кліщинці, Черкаська область – 1904) – українського письменника, режисера, театрального і громадського діяча. Він - автор п'єс «Богдан Хмельницький», «Маруся Богуславка», «Різдвяна ніч», «За двома зайцями».
Ніч яка, Господи, місячна зоряна, Видно, хоч голки збирай, Вийди, коханая, працею зморена, Хоч на хвилиноньку в гай! Сядем укупочці тут під калиною, І над панами я пан! Глянь, моя рибонько, - срібною хвилею Стелиться в полі туман. (Михайло Старицький)
Розгорнути
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Відзначається у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Розгорнути

Новини Дивитися всі