chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Володимира Харакоза (живопис)

Дата події:4-22 жовтня 2016
Місце події:Галерея «АВС-арт» (Андріївський узвіз, 2-Б, м. Київ, 04070 Тел.: +380 (44) 425 90 90)
Більше про подію:

Маріупольський художник Володимир Харакоз представляє в галереї «АВС-арт» добірку фігуративних робіт, написаних за останній творчий період.

Минулого року кияни вже познайомилися в нашому виставковому просторі з абстракціями автора, котрий відомий і як живописець, і як графік. Ще тоді він захопив численних поціновувачів мистецтва своїми філософськими рефлексіями, в яких простір набуває метафізичних сенсів.

Натюрморти, архітектурні пейзажі, натюрморти на тлі пейзажів, – усі вони у творчості майстра відзначаються особливою ритмікою й архітектонікою, витонченим ліричним звучанням, тон якому задають свіжий вітер і південне сонце. «За містом – сад», «Романтика мандрів», «Подих моря», «З любов’ю. Крит», «Кафе в Будві», – вже самі назви робіт наче запрошують глядача в ідеальну мандрівку слідом за автором, полишивши рутинне коло й повсякденність із її стереотипами.

Живописні маршрути Володимира Харакоза пролягли від Чорного моря до Адріатики, від Фінської затоки й аж до Середземномор’я. На полотнах – ніби моментальні відбитки вражень, проте чітко вибудовані композиційно. Кожна лінія, штрих, фактура – не випадкові. Змістовні конструктивні форми у поєднанні з м’якими тонами пастельної гами створюють певну атмосферу географічної місцевості й водночас універсалізують її до певної формули.

Стає неважливо – де. Цікаво – як. Мозаїка з об’ємів і площин, різних планів і точок огляду запрошує у своє «задзеркалля», де таким увиразнено чітким проступає тутешній світ і загострюються почуття.

«Я тяжію до традиційної живописної мови, до ясності, точності, до чогось від античного спадку, що впорядковує світ відповідно до людського модуля, де переважає екзистенційно-моральний критерій.
Піклуюсь про логічність змісту форми. Прагну до простого візуального висловлення й чистоти мови і, водночас, ловлю себе на суперечності зникомої оповіді. І в цьому разі моє візуальне висловлення не буде безсенсовим».
Володимир Харакоз

Про автора

Володимир Харакоз народився 1949 року. Закінчив Естонський державний художній інститут. Член мистецького об’єднання «Маріуполь-87». Член Національної спілки художників України (1992). Працює як живописець і графік. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок. Лауреат Меморіалу Куїнджі (2007). Дипломант Всеукраїнської трієнале живопису (2013) й графіки (2015). Роботи знаходяться в музеях та приватних колекціях України, Франції, Італії, Греції, Фінляндії, Канади та США. Активіст грецького національного руху. Живе і працює в Маріуполі.

Виставка працює 4 – 22 жовтня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка.

Вхід вільний.

E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.
Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

9 лютого

Інші дати
Василь Данилевич
1872 – український історик, археолог, нумізмат, музеєзнавець, учень В. Антоновича. Автор фундаментальної праці з давньої історії Київщини «Археологічна минувшина Київщини» (1925), історіографічних розвідок про Миколу Костомарова, публікацій матеріалів про численні археологічні дослідження курганів на Сумщині, слов’янських старожитностей під Харковом.
Розгорнути
Іоанна Златоуста
Опівдні ясне сонце - на ранню весну
Розгорнути
Народився Никифор Григор'єв (Григор'єв-Наш)
1883 –  педагог-просвітянин, громадський і політичний діяч, Міністр освіти в уряді УНР, директор Соціологічного інституту в Празі, керівник українського відділення радіостанції «Голос Америки». Автор праць «Історія України в народних думах та піснях», «Основи націознання», «Українська національна вдача».
Розгорнути

Новини Дивитися всі