chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям не доплатили лікарняних на 400 млн гривень

09 травня 2011 о 09:38

Заборгованість з виплати лікарняних в Україні становить 399 млн гривень. Про це повідомив заступник директора Фонду соціального страхування Олександр Леонов.

За його словами, станом на 1 травня погашено 45% заборгованості.

«Якщо на початок року заборгованість була 751 млн гривень, у березні – 431 млн грн, то на сьогодні – 399 млн грн», — зазначив Леонов.

Він прогнозує, що «у цьому році повністю будуть профінансовані всі виплати». «До кінця року за розрахунками, як мінімум, маємо скоротити ще в два рази», — зазначив він.

За його словами, більш оперативно гасити заборгованість минулого року вдасться у випадку, якщо «збільшаться надходження і якщо вдасться зменшити кількість лікарняних, тобто якщо покращиться здоров'я наших застрахованих осіб».

При цьому він зазначив, що заборгованості по виплатах по тимчасовій непрацездатності, яка нарахована у 2011 році немає.

«Затримки на фінансування страхувальників по їхніх заявках більше 10 днів немає, з початку року не було», — зазначив він.

Леонов додав, що «не зовсім такими темпами, як нам хотілося погашається заборгованість минулого року». «Це тому, що в повному обсязі фінансуються заявки 2011 року», — заявив він і пояснив, що йдеться про виплати по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, а також на поховання

Нагадаємо, згідно з законом про єдиний соціальний внесок, працедавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня допомогу по тимчасовій непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Крім того, розширено перелік людей, які мають отримувати 100% доходу, перебуваючи на лікарняному. Тепер це батьки, які доглядають дітей віком до 14 років, чорнобильці усіх категорій, ветерани війни, жертви нацистських переслідувань і донори.

60% від середньої зарплатні за лікарняний отримують працівники зі стажем до 5 років, 80% — зі стажем від 5 до 8 років. І на повний заробіток можуть розраховувати ті, у кого страховий стаж — понад 8 років.

 

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі