chrome firefox opera safari iexplorer

На кожному українцеві висить тисяча євро держборгу

23 грудня 2011 о 17:27

Сума держборгу України в перерахунку на одного громадянина становить тисячу євро, заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Експерт також повідомив, що сукупна кредитна заборгованість всіх суб'єктів по країні перевищує грошову масу, що знаходиться на руках всіх суб'єктів, пише Дело.

«Різниця ця зменшувалася буквально до середини цього року. Після середини вона виросла з 100 мільярдів до майже 150 за рахунок обмеження грошової маси. Це означає, що в українців на руках грошей менше, ніж складає держборг. Тобто ми з вами як сукупний позичальник банкрути. І держава, виходячи з доходів, які воно має в наступному році і витрат, теж банкрут», — сказав Сугоняко.

При всіх негативних прогнозах, шанси подолати ці перешкоди в України є, вважає президент Асоціації українських банків. На його думку, починати треба «з затягування поясів». Але проблема в тому, що далі вже нікуди затягувати, «бо так і померти можна».

«Уряду сьогодні потрібно забути про політику, про вибори, а думати про Україну і про економіку, інакше вони можуть і до виборів не дожити», — підсумував Сугоняко.

Як повідомлялось, Кабмін хоче взяти у 2012 році 37,532 млрд гривень зовнішніх і 60,953 млрд гривень внутрішніх позик для фінансування дефіциту держбюджету.

20 грудня

Інші дати
Народився Амвросій Ждаха
(1855, м. Очаків, Миколаївська область – 1927) – український художник, графік, майстер акварельної мініатюри. Першим з українських графіків розпочав працю над комплексним оформленням «Кобзаря» Тараса Шевченка. У творчому доробку - робота над ілюструванням Нового завіту, «Іліади» та «Одіссеї» Гомера, «Слова про Ігорів похід».
Розгорнути
Народився Олексій Гіляров
(1856, Росія – 1938) – український письменник, філософ, педагог. В Київському університеті створив блискучу школу філософів і психологів (В.Асмус, Г.Якубаніс, П.Блонський, І.Огієнко).
Розгорнути

Новини Дивитися всі