chrome firefox opera safari iexplorer

Українці на яхті встановили рекорд з наближення до Південного полюса

19 березня 2012 о 00:35

Українці побили світовий рекорд — на яхті «Скорпіус» вони дістались 74-го градуса південної широти, йдеться в сюжеті ТСН.

Щоправда, рекорди даються українсько-російському екіпажу непросто. Шквалистий вітер, мороз і гори криги, що будь-якої митті можуть розчавити невеличку яхту.

У таких умовах українці та росіяни вже кілька тижнів плавають у південних широтах. І все заради омріяного 70 градуса, до якого окрім «Скорпіуса» досі не запливала жодна яхта.

«Ми встановили світовий рекорд — 74 градуси 18 хвилин, повертаємося назад, ось вже на 76 градусі 40 хвилин і рухаємося на північний схід. Як завжди шлях назад складніший, ніж туди. Досить сильне хвилювання в морі і дуже багато льоду», — каже капітан «Скорпіуса» Сергій Низовцев.

Екіпажу постійно доводиться відштовхувати брили льоду довгими баграми. Адже кожна з них може  пробити тонку обшивку суденця. Особливо важко вночі, коли і не видно того льоду, скаржиться капітан.

Низовцев  прогнозує, що за кілька днів дороги на північ льоду поменшає, а там і до Вогняної землі недалечко. Це означатиме, що «Скорпіус» обігне Антарктиду і візьме курс на Північний полюс, щоб обійти і його.

Це вже буде другий світовий рекорд.

Загалом українсько-російська експедиція  планує пробути в  поході більше двох з половиною років  і перетнути усі п'ять океанів.

Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі