chrome firefox opera safari iexplorer

Українці швидко втрачають віру у краще майбутнє

20 березня 2012 о 20:47

Лише 15% українців характеризують своє життя як «нормальне».

Про це під час презентації 20-річного соціологічного моніторингу «Українське суспільство» Інституту соціології НАН України повідомила завідувач відділу соціальної психології Інституту соціології Олена ЗЛОБІНА.

За її словами, у 2001 році 47% українців відзначали, що їхнє життя навряд чи можна назвати нормальним, вони радше не живуть, а виживають. У 2011 році кількість людей, які саме так оцінюють своє життя, зменшилася до 33,2%.

Водночас, з 34 до 49% зросла кількість тих, хто вважає своє життя складним, але поки що долає труднощі.

При цьому, за 10 років майже не змінилася частка українців, які вважають, що живуть стабільним, нормальним життям – 16,7 та 15,3% відповідно.

У 1994 році 51,6% українців вірили у поступову зміну на краще суспільної ситуації в Україні, 20,3% були переконані, що ситуація загалом швидко погіршуватиметься. У 2000 році кількість таких респондентів була 50,1% та 18,8% відповідно.

Проте, дослідження 2011 року показали, що у краще майбутнє вірять тепер лише 38,8% респондентів, а гіршого очікують вже 28,2%.

Джерело: УНІАН
Розділи: Громадська думка

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі