chrome firefox opera safari iexplorer

3 березня: це цікаво знати

03 березня 2011 о 00:03

Коли в людини є народ, тоді вона уже людина.
Л. Костенко

3 березня за григоріанським календарем 62 день року. До кінця року залишається 303 дні.

За церковним календарем 3 березня вшановують святителя Лева — папу Римського, преподобного Кузьму, святителя Агапіта сповідника, святителя Флавіана.

У народі 3 березня пекли вівсяне печиво – вівсяники і очікували пташку вівсянку, приліт якої наближав теплі весняні дні.

Іменинниками 3 березня є:
Лев, Кузьма, Віктор, Василь, Агапіт

3 березня народились:
1811 — Антін Могильницький, український письменник, громадський і політичний діяч, греко-католицький священик.
1888 — Наталена Королева, українська письменниця. В своїх творах опрацьовувала історичні та біблійні теми.
1896 — Іван Паторжинський, український співак (бас), педагог, народний артист СРСР;
1919 — Олексій Погорєлов, український математик.

Події 3 березня:
1669 — гетьман Дем'ян Многогрішний уклав угоду з московськими послами (Глухівські статті), що обмежувала козацьку автономію та не дозволяла Україні провадити самостійну зовнішню політику.
1866 — У Києві відкрито публічну бібліотеку (тепер — Національна парламентська бібліотека України).
1917 — 3-4 березня у Києві організована Українська Центральна Рада (УЦР).
1918 — Згідно з Брестським мирним договором, Росія визнала незалежність України.
1945 — У Львові розпочала роботу Обласна державна картинна галерея.

3 березня святкують:
Всесвітній день письменника

3 березня за Місячним календарем 29-й день. Цей день вимагає від нас відповідальності за свої вчинки. Необхідно боротися зі злом у будь-яких варіаціях. Варто повертати борги, у тому числі, і нематеріального плану. Варто цього дня відвідати храм, уникати темних місць і не носити прикрас з кісток або рогу тварин.

Чи знаєте ви, що:

  • Щойно немовля народжувалося, йому в руки повитухи давали олівець, книжечку чи якусь іншу річ, вірячи: яка річ у руці, таку потім обере професію. Дівчинці в руки давали цукерку, «щоб така була солодка, як цукор!» Кладучи новонароджене немовля до колиски, повивальниця клала йому під голову трохи хлібця, як символ життя, благополуччя та достатку.
  • Етруски (з латинської— плем'я, народ), давні племена, які створили розвинуту цивілізацію, що передувала римській. Деякі українські вчені вважають, що етрусками були племена арійців, що жили на території пра-України.
  • Застосовуючи закономірності граматичної будови української мови, так званий «український мовний ключ», американський вчений українського походження Іван Стойко розшифрував досить багато етруських написів. Одну з золотих таблиць, знайдених в етруському місті Пиргі в 1964 році, І.Стойко переклав так: "Колишній вояче, бачиш все. Ти, мабуть, вірив, і ту віру прийняли всі. Зобач чужинець це говорить і це гордість дасть. У собі я тішусь і знаю, бо ви учили «пошана в рай веде»...

Аліна Астахова, «Рідна країна» 

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі