chrome firefox opera safari iexplorer

21 березня: це цікаво знати

21 березня 2011 о 00:04

«Коли повз тебе проходить п'яний, ти так думай: Бог дав тобi видовище, щоб ти на чужому прикладi усвiдомив, яке велике зло пияцтво – бiжи вiд ньoго!»
Григорій Сковорода

21 березня за григоріанським календарем 76 день року. До кінця року залишається 285 днів.

21 березня – день незвичайний, оскільки саме цієї доби у черговий раз — тепер вже за астрономічним календарем — народжується весна. Цей день є другим днем весняного рівнодення. Тепер можна сказати, що весна народилася і прийшла за всіма можливими календарями.

І саме тому 21 березня ООН оголосила Днем Землі.

У народі ж про 21 березня говорили: «Нарешті сонечко прийшло і до нашого віконечка».

За церковним календарем 21 березня вшановують преподобного Феофілакта сповідника, апостола Єрма, мученика Феодерита, преподобних Лазаря і Афанасія Муромських, преподобного Дометія, ікону Божої Матері «Знамення».

Іменинниками 21 березня є:
Опанас, Ярема, Феодосій, Лазар.

21 березня народились:
1825 — Олександр Можайський, винахідник літака, який так і не зумів піднятися в повітря, оскільки у нього був паровий двигун;
1873 — Яків Гандзюк, видатний український військовий діяч;
1884 — Олексій Шовкуненко, український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського, С.Ковпака, М.Лисенка.

21 березня святкують:
День Землі.
Всесвітній день поезії
Всесвітній день сну
Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації

Події 21 березня:
1927 — у Києві виходить перший номер української «Літературної газети».

Чи знаєте ви, що:

  • У Вавилонії 4000 років тому існував звичай, за яким батько нареченої протягом місяця після весілля поїв зятя медовим пивом. Саме тому перший місяць після весілля почали називати медовим.
  • Ассірійські написи двохтисячного року до нашої ери стверджують, що у Ноєвому ковчезі зберігалося і пиво.
  • Найбільшим у світі пивним фестивалем визнаний Октоберфест.
  • Горілка — найчистіший напій у світі. Чим краще вона очищена, тим більше токсична. Вона швидше інших алкогольних напоїв викликає залежність. Не зігріває. За півгодини після прийому 50 грамів горілки у людини загострюються розумові здібності, однак притупляється реакція та точність рухів. Існує музей горілки у Санкт-Петербурзі.
  • Більшість вин з віком псуються.
  • Мускат у перекладі з італійської перекладається, як «вино з мухами».
  • Кращі сорти портвейну до цього часу виготовляєься з виноградного соку, який отримують топтанням голих ніг у бочці з виноградом.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути