chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві стартувала виборча кампанія у мери та Київраду

05 квітня 2014 о 21:54

5 квітня стартувала виборча кампанія з позачергових виборів Київського міського голови і депутатів столичної міської ради.

Термін повноважень обраних на них міського голови і депутатів столиці триватиме близько 1,5 років — до чергових місцевих виборів, які проводитимуться в жовтні 2015 на території всієї України.

Вибори міського голови проводитимуться за мажоритарною системою в єдиному одномандатному окрузі, в один тур.
Перемогу здобуде кандидат, який набере найбільшу кількість голосів.

Разом з тим на розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроект, що передбачає обрання міського голови Києва у два тури.

Вибори депутатів Київради проводитимуться за змішаною системою: половина — у мажоритарних округах, друга половина — за партійними списками.

Діючий склад Київради був обраний на позачергових виборах у 2008 році повністю за партійними списками.

Висування кандидатів у мери і депутатів Київради за партійними списками починається з 21 квітня (за 34 дні до дня виборів) і триває по 27 квітня; депутатів у мажоритарних округах — відповідно з 25 квітня (за 30 днів) — по 29 квітня.

Балотуватися одночасно і в мери, і в депутати Київради заборонено.

Про свій намір балотуватися на посаду мера Києва заявив лідер партії УДАР Віталій Кличко, який відмовився балотуватися в президенти.

Висунути свої кандидатури в мери Києва планують нардеп Леся Оробець, Микола Катеринчук, нинішній голова КМДА Володимир Бондаренко та інші.

9 червня

Інші дати
Володимир Войцюк
1930 –  український меценат, педагог. Працюючи двірником у США, майже всі свої заощадження виділяв на меценатство: на створення кінострічок «Голод-33», «Нескорений» та «Атентат – Осіннє вбивство у Мюнхені»; пам’ятників Т. Шевченку та І. Франку тощо.
Розгорнути
9 червня відзначають:
  • День працівників текстильної і легкої промисловості.
  • Міжнародний день друзів.
  • Шавуот.
Розгорнути
Народився Іван Мар'яненко
(Петлішенко) (1878, с.Мар'янівка, Кіровоградська область - 1962)  – український актор, режисер, педагог. Автор книг «Минуле українського театру», «Сцена, актори, ролі».  
Ця п'єса почалася вже давно, І лиш тепер збагнув я: то вистава, де кожен власну сутність загубивши, і дивиться, і грає. Не живе (Василь Стус)
Розгорнути
Народився Олександр Яната
(1888, м. Миколаїв – 1938) – український агроном і ботанік. Організатор та редактор «Українського ботанічного журналу», один із засновників заповідників у Кончі-Заспі та Каневі.
 
Розгорнути