chrome firefox opera safari iexplorer

Рятуємось від спеки: Як зробити кондиціонер в домашніх умовах

16 червня 2014 о 12:31


Кондиціонер – апарат складний і дорогий. Але, декілька підручних засобів цілком успішно можуть замінити чудо японсько-китайської техніки.

Отже, для домашнього кондиціонера вам знадобиться:

побутовий вентилятор

пластикові пляшки 1,5-2 л (9 шт.)

таця (пластикова чи металічна)

столик розкладний

Що робити з усім цим добром?

У пластикові пляшки набираєте соляний розчин (солі має бути близько 5-10% від об'єму води), і викладаєте їх у морозильну камеру. Коли розчин у пляшках замерзне, робите з пляшок стопку (перетягніть їх скотчем, аби тримались вкупі), ось так:

Вкладайте цю конструкцію на тацю (адже з пляшок трохи буде стікати конденсат). Вентилятор спрямуйте на те місце, де ви бажаєте мати найбільше прохолоди, а перед вентилятором на підставці розташуйте конструкцію з пляшок так, аби потік повітря проходив прямо через неї. Це матиме приблизно такий вигляд:

Ось і все – ваш саморобний кондиціонер готовий!

Переваги такого пристрою над справжнім кондиціонером очевидні:

— він не сушить повітря;
— споживає набагато менше електроенергії;
— має у сотню разів нижчу вартість. Цілком екологічно чистий і економний апарат.

Щодо недоліків – вони також є:

— таким кондиціонером ви не остудите квартиру до 18 градусів;

Якщо ви зробите два «бойових комплекти» з пляшок, то зможете оперативно змінювати «заряд» вашого кондиціонера, не чекаючи у спеці, доки замерзне розчин у пляшках.

З власного досвіду можна сказати, що у невеликій кімнаті цей простий засіб досить швидко створює приємну прохолоду, навіть якщо охолоджене повітря дме не у ваш бік.


9 лютого

Інші дати
Василь Данилевич
1872 – український історик, археолог, нумізмат, музеєзнавець, учень В. Антоновича. Автор фундаментальної праці з давньої історії Київщини «Археологічна минувшина Київщини» (1925), історіографічних розвідок про Миколу Костомарова, публікацій матеріалів про численні археологічні дослідження курганів на Сумщині, слов’янських старожитностей під Харковом.
Розгорнути
Іоанна Златоуста
Опівдні ясне сонце - на ранню весну
Розгорнути
Народився Никифор Григор'єв (Григор'єв-Наш)
1883 –  педагог-просвітянин, громадський і політичний діяч, Міністр освіти в уряді УНР, директор Соціологічного інституту в Празі, керівник українського відділення радіостанції «Голос Америки». Автор праць «Історія України в народних думах та піснях», «Основи націознання», «Українська національна вдача».
Розгорнути

Новини Дивитися всі