chrome firefox opera safari iexplorer

Опитування: Які сильні сторони є в України сьогодні

05 вересня 2014 о 13:00

У межах місячника «Україна перемагає» ми запитали лідерів громадської думки, які є сильні сторони в нашої держави. Експерти впевнені: Україні є чим пишатися.

Сергій Пантюк, секретар Національної спілки письменників України по роботі з молодими авторами, видавець:

— На сьогодні найсильнішою стороною України є патріотизм і національне самоусвідомлення. Те, чого пасіонарії домагалися багато років, сталося дуже швидко. Ми згадали, що є нащадками войовничих скіфів і козаків.

Друга сильна сторона – нова влада, яка хоч і доволі поміркована, але в окремих питаннях може діяти рішуче й по-європейському.

Третя – геополітичне положення. Ми – бар’єр Європи перед дикою Росією, а отже, ми таки потрібні світові!

Тетяна Гончарук, менеджер проектів Центру волонтеріату «Добра Воля»:

— Україна переживає нелегкі часи. Однак будь-яка важка ситуація завжди приховує в собі ресурси, що можуть допомогти адаптуватися в нових умовах і знайти нові шляхи вирішення проблеми. На мій погляд, сьогодні одним із таких ресурсів є саме волонтерський рух. Адже нагальні проблеми та виклики, що наразі стоять перед українським суспільством, можуть бути вирішені за рахунок внутрішнього потенціалу цього суспільства – зокрема, волонтерів та суспільно корисної праці. І все більше людей це усвідомлюють.

Не секрет, що найуспішнішими є ті громади, які не чекають на допомогу від когось, а намагаються вирішити свої проблеми за рахунок власного потенціалу, спільними зусиллями. Сидіти й чекати, що прийде хтось всемогутній і врятує нас – значить закривати очі на реальність. Кожна конструктивна, адекватна ситуації дія спричинює ріст та розвиток. Волонтерство – це дія, направлена на користь всього суспільства.Залучення широких кіл громадськості до вирішення суспільних проблем – один зі способів самодопомоги та саморегуляції. Я постійно повторюю, що волонтерство – діяльність прагматична та егоїстична в хорошому розумінні. Адже допомагаючи іншим, ми допомагаємо в першу чергу собі, своїй громаді, своїй країні. І найбільшою винагородою для кожного тут буде незалежна та процвітаюча Україна.

Юрій Журавель, лідер гурту «От Вінта», художник:

— Сьогодні Україна впевнено може похвалитися своїми Людьми з великої літери, Людьми талановитими й сильними.

Попри це ще досі ми не ліквідували недолік у вигляді системи, окремих людей з «совковою» та відверто антилюдською психологією, а отже, і діями, які не дають нашим кращим співвітчизникам оті свої таланти розвинути.

Джерело: Гурт
Розділи: Громадська думка

10 лютого

Інші дати
Василь Ремесло
1907 –  український вчений-агроном, селекціонер. Створив і районував 20 сортів озимої пшениці («Миронівська-808» давала в сім разів більший урожай, ніж інші сорти), видав понад 200 наукових праць, в тому числі 5 монографій.
Розгорнути
Народився Георгій Малаков
1928 – український графік (серії «Київ. 1941–1945», «Київ у грізний час», «Завойовники морів» та ін.).
Розгорнути
Юхима, Охріма
Якщо вітряно, то літо буде мокрим
Розгорнути
240 років від дня народження Василя Каразіна
(1773, с.Кручик Харківська область – 1842) - український вчений, винахідник, громадський діяч. Засновник першого у східній Україні Харківського університету, автор численних відкриттів в галузі органічної та неорганічної хімії.
«Блаженний вже стократно, якщо випадок дав можливість зробити бодай найменше добро люб»язній моїй Україні…» (Василь Каразін)
Розгорнути
Народився Роберт Клявін (Візиренко)
1929 р. – український артист балету, балетмейстер, педагог. Партії: Степан («Лілея» К. Данькевича), Лукаш («Лісова пісня» М. Скорульського). Ролі у фільмах «Лілея», «Летючий корабель», «Будні карного розшуку» та ін.
Розгорнути

Новини Дивитися всі