chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Мій улюблений поет — Павло Тичина»

Дата події:27 січня 2014
Місце події:музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

27 січня — день народження Павла Тичини.

В останні тижні, місяці і роки ми відчуваємо, як зростає інтерес в Україні та у європейського читача-слухача до Павла Тичини і його творчості. Коли у майданний буккросинг на початку грудня 2013 року надійшли книги з віршами Павла Тичини (100 штук), вони мемонтально розійшлися по руках.

За останні 2 місяці віршовані рядки Павла Тичини стали настільки актуальними, що його цитують, декламують, згадують у статтях та виступах, пишуть слова його поезій на плакатах, підсумоють свої дії і світогляд словами Павла Тичини «Нам своє робить», не дорікаючи Поета за той вірш, з якого ці слова взяті. Життя довге, і все ставить на свої місця.

Саме в останні два місяці цитати Павла Тичини у ФБ набули величезної популярності саме через їх актуальність та філософську провидність. Сторінка «Тичинівська цитата дня» стала ще більш активно відвідуваною.

27 січня 2014 року, в день народження Поета, музей-квартира Павла Тичини проведе акцію «Мій улюблений поет — Павло Тичина». О 13 годині молоді співробітники музею передадуть в осередки відпочинку мітингувальників (КМДА, будинок Профспілок та Український дім) книги з віршами Павла Тичини та аудіокниги з його поезіями.

А о 18.30 у цей же день мистецька вітальня музею наповниться голосами молодих поетів, які читатимуть свої вірші.

Ми розраховуємо, що у години відпочинку неодмінно хтось візьме до рук збірку лірики Павла Тичини, прочитає її і відчує теплий щемний стан радості красивого, щасливого майбуття. Аудіокниги ми проситимемо передати водіям автомобілів, які здадеку приїздять до Києва і на зворотньому шляху додому зможуть слухати неперевершену поезію геніального поета про Україну, про красу, про любов.

Відтак, іще більше людей, особливо молодих, матимуть підстави сказати: «Мій улюблений поет — Павло Тичина».

Якщо чоловіки у камуфляжній та міліцейській формі також виявлять бажання взяти у нас і почитати вірші нашого поета — ми з радістю передамо їм книги. Можливо це буде той вогник, якого бракує, щоб розтопити лід протистояння.

Ілюстрацію до нашої акції люб"язно дозволив використати її автор — Юрій Журавель.

27 червня

Інші дати
Владіслав Заремба 
1833 –  український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
Розгорнути
Народився Олександр Сердюк
(1900, с.Бзів Київська область  – 1988) - український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі - Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».  
«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі