chrome firefox opera safari iexplorer

Акція «Ніжний поцілунок словом»

Дата події:06 липня 2013
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини
Більше про подію:

6 липня весь світ для гарного настрою, веселощів, позитивних емоцій відзначає Всесвітній день поцілунків.

Дитина народжується і буквально від першої миті життя відчуває ніжний поцілунок щасливої матері. Дитина підростає і сама вчиться цілувати у щічку своїх близьких, рідних. Коли ми на короткий час прощаємося з своїми дітьми, то обов"язково цілуємо їх і тим самим додаємо собі й їм спокою та впевненості у тому, що наше розставання недовге. При зустрічі діти і батьки знову радісно цілують один одного, навіть не надаючи значення цьому емоційному поруху.

Старші люди при зустрічі, особливо піднесених моментах, у миті вдячності також мимоволі ніжним легким поцілунком висловлюють подяку, яку не завжди можна висловити словами.

У закоханих поцілунок набуває зовсім іншого змісту і також часто заміняє слова...

Хоча, слово ніколи й нічим замінити не можна. Слів завжди є вдосталь, аби висловити будь-яку емоцію, настрій, побажання, настрій. Павло Тичина у своїх неперевершених поезіях завжди знаходив потрібні, особливі, хоча й прості слова, щоб описати стан закоханості, сподівання, очікування, розпачу, замріяності. Йому слів не бракувало, більше того — він майстерно вмів висловити свій настрій саме СЛОВАМИ. Іноді красиві, ніжні, доречні слова мають силу не меншу, ніж поцілунок. Як от:

Не дивися так привітно,

Яблуневоцвітно.

На схід сонця квітнуть рожі —

Будуть дні погожі.

Ми буде вчитися разом з нашими відвідувачами дарувати найближчим людям «поцілунок словом».

Тому 6 липня 2013 року саме Музей-квартира Павла Тичини, ніжного й тонкого лірика, яблуневоцвітного генія України ХХ століття, проводитиме акцію «Ніжний поцілунок словом».

Кожний відвідувач акції, будь-якого віку, зможе на спеціальному стенді написати ніжні слова, адресовані близькій, дорогій людині. Звичайно, треба буде подумати, витратити час, але це принесе насолоду від усвідомлення того, що ваші слова ніжним поцілунком торкнуться того, кому вони були адресовані.

Сподіваємося, що невеличкі подарунки, які учасники акції отримають на згадку, будуть довго теплими промінчиками-словами нагадувати про одвічну красу мови, слова та вміння кожної людини зробити один одному подарунок словом.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі