chrome firefox opera safari iexplorer

Авторський концерт сучасних українських композиторів «Фортеп’янні монографії»: Олег Безбородько

Дата події:18 вересня 2012 о 18:00
Місце події:Конференц-зал архіву-музею (вул. Володимирська, 22-а, службовий вхід на територію Національного заповідника «Софія Київська» з вул. Володимирської)
Більше про подію:

18 вересня Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відкриває цикл авторських концертів сучасних українських композиторів «Фортеп’янні монографії».

Перший «том» у виконанні піаніста Олега Безбородька буде присвячено сучасному українському композитору Олександру Щетинському. Концерт веде музикознавець, канд. мистецтвознавства Ірина Тукова.

Вхід вільний. Довідки за тел. 2784481, 2784985.

Програма концерту:

  • Подвійний відблиск (прелюд пам'яти Д.Шостаковича) (2006)
  • Чотири прелюдії (1977-78)
  • Наодинці (1994)
  • Хваліте імя Господнє (1987)

Олександр Щетинський (*1960) – український композитор, лауреат семи міжнародних композиторських конкурсів. Закінчив Харківський інститут мистецтв, у 1991—1995 роках там же викладав композицію, інструментування і спецкурс з композиторських технік ХХ століття. Виступав із лекціями про сучасну українську музику, давав майстер-класи в кількох європейських країнах, брав участь в організації фестивалів і концертів сучасної музики в Україні та Росії. Його музика звучала у більшості європейський країн і в США, серед його виконавців – такі «зірки», як Т. Курентзіс, А. Рудін, Ардітті-квартет, Оркестр БіБіСі у Валлії тощо.

Творчий доробок композитора включає 5 сценічних творів, що, підкреслю, всі були виконані, близько 10 великих оркестрових композицій, 8 масштабних хорових творів, велику кількості ансамблів, композицій для сольних інструментів тощо.
Композитором написано близько 10 творів для фортеп'яно соло та один для двох фортеп'яно. 4 фортеп'янні твори прозвучать в концерті. Вони репрезентують еволюцію стилю композитора, оскільки написані в період з кінця 70-х років минулого століття до 2006 р. Ірина Тукова

Олег Безбородько (*1973) – композитор і піаніст, доцент Національної музичної академії України, кандидат мистецтвознавства. Стипендіат урядів України, Швейцарії та Університету м. Оттава. Лауреат Премії ім. Л. Ревуцького (2008), лауреат і дипломант конкурсів піаністів в США, Канаді та Україні, конкурсу композиторів «Gradus ad Parnassum» (Київ) тощо.

Його твори виконувалися у багатьох країнах світу. Як піаніст здійснив понад 100 світових і національних прем’єр українських і зарубіжних авторів.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі